De lehet, hogy kevesebb lesz az ATM vagy akár hosszú távon a sok extra adó, amit a bankoknak meg kell fizetni és ez azt is eredményezheti, hogy további fiókbezárások vagy leépítések lehetnek a bankokban. (Az UniCredit nemrég 15 fiókot zárt be Magyarországon.)
Gergely Péter szerint az emberek csupán 50-60 százaléka fog nyilatkozni arról, hogy igényli-e az ingyenes készpénzfelvételt. A BankRáció.hu szakértője szerint erre az a magyarázat, hogy a lakosság egy részének nem fontos, hogy mennyi a bakszámlájának a kezelési költsége, akinek pedig a hó végén a banköltségek sor olvasásakor összeszorul az ökle az vagy a netbankon keresztül vagy a saját bankjában nyilatkozni fog, hogy igényli az ingyenes készpénzfelvételt, havonta kétszer, 150 ezer forint erejéig.
Az eddigi tapasztalatok alapján még mindig érdemes összehasonlítani a bankszámlákat és kiválasztani a számunkra legmegfelelőbbet, mivel évente 20-30 ezer forintot is megspórolhatunk. Lehet, hogy jövőre a bank változtat valamelyest a díjakon, de az a tapasztalat, hogy ha még arányaiban drágább is lesz egy nagyon olcsó számla, akkor a drágábbak arányaiban még drágábbak lesznek.
Arról se feledkezzünk meg, hogy sokan nem csak készpénzfelvételre használják a számlákat, hanem utalnak róla, interneten vásárolnak, külföldön használják a bankkártyát és akár SMS értesítőt is kérnek hozzá. A drgulás őket is fenyegeti - hívja fel a figyelmet Gergely Péter. A bankoknak számítások szerint évi 40 milliárdos kiesést okoz a kormány pénzügyi rezsicsökkentése. A szakértő szerint már így is „betegre adóztatták" a pénzintézeteket. Nincs már az a „torok cukorka", ami ezt a fájdalmat csökkentené, ezért biztos, hogy a lakosságra terhelik a „cukorka" árát.
Azért február végén mindenki körültekintően nézze meg banki kivonatát, mert előfordulhat, hogy olyan költségeket számítanak fel majd a pénzintézetek, amit nem kellene. Gergely Péter szerint nem kell pánikolni, hiszen ezeket a rosszul elkönyvelt sorokat a bankok jóvá fogják írni az ügyfelek számláin.