A 2000 óta négyévente elvégzett nagy mintás ifjúságkutatásban – amelynek neve tavaly a korábbi Ifjúságról Magyar Ifjúságra változott – 8000 fiatal véleményét tudakolták.
A 15–29 évesek körében – s minthogy a minta reprezentatív, magán a társadalmon belül is – a férfi (fiú)/női (lány) arány 51–49 százalékos volt, átlagéletkoruk 22 év. Közel harmaduk maximum nyolc általánost végzett, szakmunkások 17, érettségizettek 42 százalékkal szerepeltek a mintában, a diplomások aránya 8 százalék volt. A válaszadók 7 százaléka él anyagi gondok nélkül, megközelítőleg háromnegyedük beosztással jól vagy „éppenhogy” kijön a jövedelméből, ötödük komoly problémákkal vagy egyenesen nélkülözések között kénytelen élni. Az adatfelvétel tavaly novemberben zárult, az eredmények tehát a 2012-es állapotokat rögzítik.
Összeállításunkban ezekből szemezgetünk.
CSALÁDALAPÍTÁS: A boldogító nem Míg a rendszerváltás idején a nők fele 21 éves korára már házas volt, 2000-re csak 26 éves korukra kötöttek ennyien házasságot, tavaly pedig t...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2013/38 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kutatópont Kft.