Agyhullámaink elemzésével sokkal hatékonyabb marketingkampányokat tesz lehetővé a Synetiq nevű nemzetközi csapat budapesti szoftverfejlesztése.
Egy egyetemi előadás keltette fel a Párizsban tanuló magyar Ottlik Dávid és a mexikói Cristina de la Pena építészhallgató figyelmét az idegtudományok iránt. A párizsi egyetemen Pierre Cutellic kutató mutatta be, mire is képes a modern tudo-mány az agyi elektromos jelek értelmezése során. Az órák után beszélgetve merült fel, hogy a laborokban felhasznált technológiának üzleti alkalmazása is lehetne. Bár Párizsban kiváló kutatóhelyek és technológiai cégek vannak, mégis úgy döntöttek, hogy Budapesten hozzák létre vállalkozásukat. Ebben szerepet játszott, hogy a magyar fővárosban igen aktív a startupélet, és Dávid úgy tapasztalta, hogy befektetőből is igen sok van, míg igazán ütős projektből talán kevesebb. Fontos szempont volt az is, hogy hazánkban a jól képzett szakembereknek jóval kisebb a fizetése, mint nyugaton, akárcsak az irodabérlés költsége és az egyéb kiadások. Kezdetben azonban nehéz volt megtalálni a ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2013/35 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!