A halálozások száma az év első kilenc hónapjában 3,4 százalékkal, 3275-tel csökkent az előző évihez képest. Az elhunytak száma hét hónapban csökkent, két hónapban, júniusban és szeptemberben viszont enyhén emelkedett az előző év azonos hónapjaihoz képest. Különösen a február-márciusi (átlagosan 7,2 százalékos) és a júliusi (6,5 százalékos) visszaesés volt számottevő - írták.
Mivel a halálozások száma nagyobb mértékben csökkent, mint a születéseké, a természetes fogyás üteme 4,0 ezrelékről 3,8 ezrelékre mérséklődött, ami a 2012. január-szeptemberi 29 485-tel szemben 2013. első kilenc hónapjában 28 237 embert jelentett.
Szeptember végéig 30 630 házasságot anyakönyveztek, 225-tel, 0,7 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A házasságkötések havonkénti száma változóan alakult: négy hónapban több, öt hónapban viszont kevesebb frigyet regisztráltak, mint egy évvel azelőtt. A legjelentősebb emelkedés augusztusban történt, amikor csaknem 11 százalékkal több házasságot kötöttek, majd szeptemberben 10 százalékot meghaladó csökkenés volt tapasztalható az előző év azonos időszakához képest.
Már házasodni sincs kedvünk
Ezer lakosra 8,9 élve születés és 12,7 halálozás jutott, előbbi 0,3, utóbbi 0,4 ezrelékponttal volt alacsonyabb, mint 2012 hasonló időszakában. Az év első kilenc hónapjában ezer élve születésre 5,1 csecsemőhalálozás jutott, 0,2 ezrelékponttal több az egy évvel korábbinál. Az ezer lakosra jutó házasságkötések 4,1 ezrelékes értéke nem változott az előző év azonos időszakához képest.
A születések és a halálozások száma régiónként különböző mértékben csökkent. A legjelentősebb születésszám-csökkenés Közép-Dunántúlon és Közép-Magyarországon következett be (4,9 és 4,7 százalék), a legkisebb pedig Észak-Alföldön és Dél-Alföldön (0,9 és 0,3 százalék). A halálozások száma a legnagyobb mértékben Dél-Alföldön, a legkevésbé pedig Közép-Dunántúlon mérséklődött (6,2, és 0,5 százalék). A házasságkötések száma négy régióban emelkedett - a legnagyobb mértékben Dél-Dunántúlon (4,5 százalék) - három régióban pedig visszaesett. A legjelentősebb csökkenés Észak-Magyarországon volt (2,9 százalék).