A 380 érvényes jelölés között sok elismerésre méltó, kiváló jelölt szerepelt. A jelöltek többnyire egy-egy társadalmi ügyet is képviselnek, amelynek megoldása érdekében tesznek nem mindennapi erőfeszítéseket. A zsűri az 50 pályázatra szűkített első körös lista után több szempontot mérlegelve hozta meg döntését. A hat "Jó ember" kiválasztásának kritériumait úgy határozta meg, hogy a jelöltek különböző ügyeket képviseljenek, és olyanok legyenek, akiknek tettei túlmutatnak a hivatásukon.
A zsűri tagjai között a médiát Borókai Gábor, a Heti Válasz főszerkesztő-lapigazgatója képviselte, a civil szféra oldaláról Gerencsér Balázs, a NIOK alapítvány vezetője, míg a kampány fő támogatójától Rózsa Iván, a Magyar Telekom vállalati kommunikációs igazgatója vett részt a kiválasztásban.
A zsűri a hat kiválasztott hétköznapi hős közé választotta a következőket.
Szekeres Erzsébet életét egy olyan országos program megalapítására fordította, mely sérült emberek munkalehetőséghez és lakáshoz jutásával foglalkozik. Mára az általa vezetett Kht. országszerte 16 helyen mintegy 570 szellemi és fizikai fogyatékkal élő embernek biztosít munkát.
Kontha Benőné Piroska a Hospice mozgalom elkötelezett híve. 2006 januárjától a ráckevei kistérség 10 településén indította el az otthoni Hospice szolgáltatást, mely mára 14 település, 120 ezer ember ellátását végzi. Adománygyűjtéseket, jótékonysági rendezvényeket szervez, házát Hospice otthonnak ajánlotta fel, hogy a mélyszegénységben élő daganatos betegek emberhez méltó környezetben tölthessék utolsó napjaikat.
Kovácsné dr. Nagy Emese a borsodi Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola elismert vezetője, iskolájával és pedagógus közösségével élenjáró a hátrányos helyzetűek, különösen a roma tanulók oktatásában. Az iskolaigazgató asszony szellemi vezetésével megvalósult a ?hejőkeresztúri modell?, egy olyan hatékony oktatási, nevelési felzárkóztatási program, melyet a tudásban heterogén tanulói csoportok számára dolgoztak ki. A játékra épülő tanítási módszert, mely a gyerekek szocializációját segíti, ma már 11 iskola alkalmazza sikeresen.
Lakatos Balogh Sándor életét a segíteni akarás hatja át. A 17 évesen megtért, 3 gyerekes cigány származású fiatalember a Magvető Misszió Hajdúhadháza létrehozásával - szerény életkörülményei ellenére - kezdte el az önkéntes munkát. Csellengő cigány fiataloknak ad hitet, idős embereknek segít a ház körüli munkákban, gyógyszerek beszerzésében, szegény sorsú roma gyerekeket lát el ruha, és élelmiszer adománnyal.
Dr. Dobos László, bár 13 éve nyugdíjas, aktívan tölti életét. Munkaszeretete, tenni akarása töretlen. Jelenleg a Harmadik Kor Egyeteme elnökeként az idősek mindennapjait próbálja tartalmasabbá tenni konferenciákkal, pályázatírással, önkéntes akciókkal, közel 4000 fő számára szervezett már 40 rendezvényt. Korábban gyógytornászként a paralízises gyerekeknek, gyógypedagógusként a fogyatékos embereknek, drog-prevenciós ügyekben fiataloknak segített, jogászként az elesettek és szegények ügyeit képviselte, a miskolci Gyermekváros igazgatójaként 30 éven keresztül több mint ötezer állami gondozott nevelésére fordított figyelmet.
Bácskai Márta a "Gondolkodj egészségesen" óvodásoknak szóló programmal keltette fel a zsűri figyelmét. Az alapítvány 7 témakör mentén kidolgozott komplex programjának középpontjában az óvodások testi-lelki-szellemi egészségének fejlesztése áll. Rendezvényeik, képzéseik, hosszú távú minták kialakítását célzó prevenciós módszereik, táboraik az óvodák egészségnevelő munkáját támogatják.