Nemcsak a felbontás és a képminőség javul az új kijelzőknél, hanem az élettartam növekedése mellett a fogyasztás is tovább csökkenhet.
Az elektronikai iparban az OLED-es kijelzők piacra kerülését várják már évek óta. Az organikus LED-eknek, azaz fénykibocsátó diódáknak számos előnyös tulajdonságuk van a ma elterjedt LCD-kkel (liquid cristal display, azaz folyadékkristályos kijelző) szemben, például alacsonyabb a fogyasztásuk és hajlékonyak. Az anód és a katód közé!! olyan speciális szerves vékonyfilmet visznek fel, amely a félvezetőkhöz hasonlóan viselkedik, és elektromos feszültség hatására fényt bocsát ki. Mivel ez az organikus molekulákból álló, hajszálvékony réteg csupán néhány atomnyi vastagságú, akár nyomtatóval is felvihető, csökkentve a gyártási költségeket. Az LCD-k esetében egy háttérvilágítást a feszültség hatására elforduló kristályok szűrik és törik meg a fényt, így alakítva ki a megfelelő színt. Az OLED-ek egy része már közvetlenül a szükséges színű fényt is elő tudja állítani, ezért különösen sötét és ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2013/29 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!