A kabinetnek az akvizícióra mindenképpen szüksége volt, hiszen a korábbi kommunikáció fényében hatalmas blama lett volna, ha egyetlen szolgáltatót sem sikerül megvásárolni a rezsiháború évében. Más kérdés, hogy amennyiben a tranzakcióval egy, a „lakosságot kizsákmányoló, gaz" multi kiszorítása volt a cél, ami a kormányzati szólamokból leginkább kitűnik, akkor a Főgáz-felvásárlás véletlenül sem tekinthető világra szóló sikernek.
A fővárosi gázszolgáltató többségi tulajdonosa ugyanis már korábban is a budapesti önkormányzat volt, azaz a „lakosság kizsákmányolásáról" eddig sem a „gaz" multi döntött.
Ettől függetlenül több okból sem lehet azt mondani, hogy az MVM rossz vételt csinált volna. A legfontosabb, hogy a szolgáltatási terület adottságainak köszönhetően az állam egy igen hatékonyan működő vállalatot vásárolt, talán az egyetlen olyan gázszolgáltatót, amely a rezsicsökkentések ellenére is nyereséges maradt. A kabinet pedig azzal biztosan nem fog törődni, hogy a fővárosi cég kizárólag földrajzi adottságainak köszönhetően termel eremdényt: amennyiben a vállalat a 20 százalékos vágás ellenére is profitabilisan működik, akkor azt biztosan úgy értelmezik, illetve kommunikálják majd, hogy van még a rendszerben pénz, lehet tovább csökkenteni a lakossági árakat.