„Alapvetően jó a felvételi rendszer, csak a gyakori változások miatt kissé kiszámíthatatlan" - vélekednek a Figyelő által megkérdezett diákok a 2014-es felvételi kapcsán. Alighanem sokan osztják a véleményüket, miután idén a tavalyihoz képest ismét változik a felsőoktatási intézményekbe történő jelentkezés rendje. A sikerhez elengedhetetlen legalább 260 pont, egyes szakokon ezen felül akár két emelt szintű érettségit is elvárnak a jelentkezőktől, a pedagógusi pályára készülőknek pedig alkalmassági vizsgát is kell tenniük.
Az alap- és osztatlan szakokon, illetve felsőoktatási szakképzéseken ebben az évben sem lesznek állami ösztöndíjas keretszámok, és a pontszámítás is az eddigiekhez hasonlóan történik. A tanulmányi, érettségi és többletpontokból legfeljebb 500 pont szerezhető. Befolyásolhatja viszont a bekerülést a minimumponthatárok emelkedése. Míg 2013-ban az alapszakokon 240 pontnál állapították meg a felvételhez szükséges minimumot, addig 2014-ben már legalább 260 pontot kell elérni, a mesterképzések esetében pedig 50-et.
Az érettségivel kapcsolatos változásokról, újonnan induló szakokról, a pontszámítás új módjáról, valamint egyéb tudnivalókról szóló cikkünket lapunk legfrissebb számában találja.
A részletes oktatási összeállítást keresse a Figyelő hetilap 7. számában.