Bodnár Zoltán a sajtótájékoztatón bírálta a kormányt, amiért "Patyomkin-falut csinált az országból", ahol minden csak látszat, köztük a jogállamiság, a demokrácia és a gazdasági eredmények - a növekedés, a javuló foglalkoztatási adatok - is.
Véleménye szerint a valóság ezzel szemben az, hogy az államadósság kockázati felára a 2010-es szint felett van, a hitelminősítők bóvli kategóriába sorolják az országot, a 3 százalék alatti hiány pedig nem felelős költségvetési gazdálkodás, hanem a rendkívüli szektorális adók eredménye, ami azonban hosszú távon aláássa a növekedési lehetőségeket.
Bodnár Zoltán szerint a helyzet javítása érdekében valóságos piaci versenyre, kiegyensúlyozott költségvetésre és a jogállamiság helyreállítására van szükség. A gazdasági környezet és jogalkotás kiszámíthatóbbá tételével ismét ösztönözni és vonzani kell a befektetéseket - jelezte, hozzátéve: csak így keletkezhetnek valós munkahelyek, amelyek a szociális feszültséget is csökkentik. Beszélt arról is, hogy nem lehet egyik percről a másikra kivezetni szektorális adókat, a beruházó és munkahelyeket teremtő cégek ugyanakkor adókedvezményt kaphatnának. Bodnár Zoltán javaslatot tett a szociálisan legérzékenyebb devizahiteleseknek is, a bankadó egy részét ugyanis az ő adósságuk konszolidálására használnák fel.
Fodor Gábor kérdésre válaszolva azt mondta: örül, hogy Bokros Lajos is tagja lesz a baloldali összefogásnak, amely szerinte annál gazdagabb, minél többen vannak benne.