brusszel


"Dollármilliók" Gyurcsány mögött?

Figyelő Online
2013.11.03  12:32   frissítve: 2013.11.03 12:32
mail
nyomtatás
A Fidesz szóvivője szerint "homályos üzleti körök dollármilliókkal hizlalják" a Demokratikus Koalíciót (DK) vezető Gyurcsány Ferencet.
Zsigó Róbert vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján - hasonlóan szóvivőtársa, Hoppál Péter csütörtöki nyilatkozatához - ezt a Heti Válasz legfrissebb számában megjelent cikkre utalva mondta. A hetilap arról írt, hogy Gyurcsány Ferenc önálló baloldali-liberális tömböt épít, "és sikere aligha fog az anyagiakon múlni", ugyanis cégcsoportja "sorra nyeri" a külföldi kormánymegbízásokat és a munkákat a Soros György magyar származású amerikai üzletember által létrehozott alapítványtól.

Zsigó Róbert úgy fogalmazott: bár pénteken, november 1-jén hatályba lépett az újabb rezsicsökkentés, "nem dőlhetünk hátra", mert úgy hallani, hogy Gyurcsány Ferencet, "a rezsicsökkentés egyik legnagyobb ellenségét dollármilliókkal hizlalják homályos pénzügyi körök".

Soros György úgy érzi, megéri befektetnie "a még a baloldalon is az egyik legszélsőségesebb" volt miniszterelnökbe, aki "saját bevallása szerint is a rezsicsökkentés és a családi adórendszer legelkötelezettebb ellensége" - mondta a Fidesz szóvivője.

Véleménye szerint joggal merül fel a kérdés, hogy mit remélnek még Gyurcsány Ferenctől ezek a pénzügyi körök, miért érné meg nekik, ha visszatérne Magyarországra az a szélsőséges politika, amely tönkretette a családokat.
Milyen megbízásokat teljesít a DK elnöke, kinek az érdekében, és "már megint milyen színjátékot játszik"? - sorolta kérdéseit Zsigó Róbert, aki szerint Gyurcsány soha nem a magyar családok érdekében politizált, hiszen míg kormányzása idején évente többször is emelték a rezsit, addig saját cégének, a Motimnak 2008-ban áramvásárlási kedvezményt adott.
Gyurcsány Ferenc logikája tehát az, hogy a családok fizessenek, ő pedig gazdagodjon - mondta a kormánypárt szóvivője.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.