brusszel


Armstrong doppingügye egyre kínosabb

Figyelő Online - Figyelő
2011.05.23  15:42   
mail
nyomtatás
Volt csapattársa szerint a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) is segített eltussolni Lance Armstrong doppingügyeit.

Az amúgy notórius doppingoló Tyler Hamilton szerint Armstrong azt mondta neki, hogy a 2001-es svájci körversenyen eritropoetinnel (EPO) fennakadt a vizsgálaton, de az UCI közbenjárására megúszta a büntetést.

k_fn9_cikk_banner

"Tudom, hogy korábban produkált pozitív tesztet, ezt ő mondta nekem. (... ) Voltak, akik gondoskodtak róla. Nem ismerem az ügy pontos részleteit, de azt tudom, hogy Lance emberei, valamint a másik oldal, azaz a nemzetközi szövetség képviselői kidolgozták, miként lehetne ezt az ügyet eltussolni" - fogalmazott Hamilton, aki a 2004-es athéni olimpián megnyerte az egyéni időfutamot, és bár doppingügybe keveredett, a második teszt negatív lett, így megtarthatta aranyérmét. Egy hónappal később a spanyol körversenyen újra lebukott, és kétéves eltiltást kapott. 2007-ben tért vissza, ám 2009 februárjában megint tiltott szert találtak szervezetében. Ezután bejelentette visszavonulását, hazája doppingellenes ügynöksége nyolc évre tiltotta el.


Armstrong jogi képviselője, Mark Fabiani ismételten hangsúlyozta, hogy védence ártatlan, közel 500 ellenőrzésen esett át, és soha sem mutattak ki szervezetében tiltott anyagot. Ezen kívül megvádolta a CBS-t, hogy minimális sajtóetikát sem tartja tiszteletben, és a szenzációt a felelősség elé helyezi.


Hamilton mellett egy másik volt csapattárs, George Hincapie is azt állítja: többször látta, amint Armstrong EPO-t használ, míg korábban Floyd Landis, a Tour 2006-os, ám címétől doppingolás miatt utólag megfosztott bajnoka szintén vallott ellene.


Armstrong - rekordot jelentő módon - 1999 és 2005 között sorozatban hétszer nyerte meg a világ leghíresebb háromhetes kerékpáros  körversenyét.


MTI

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.