Az utóbbi időszak - bár az együttes a bajnokságban és a kupában is ezüstérmes lett - különösen nehéz volt, a hírek az elmúlt fél évben elmaradt vagy csúszó fizetésekről, anyagi problémákról, kisebb-nagyobb botrányokról, eligazolásokról szóltak.
k_fn9_cikk_bannerA pécsma. hu emlékeztet arra, hogy a héten Fegyverneky Zsófia, majd a szerb származású, de a közelmúltban magyar állampolgárságot kapott Krnjics Szara döntött úgy, hogy a bizonytalanságok és az elmaradt fizetés miatt a pécsi csapat legfőbb riválisához, a Sopronhoz igazol, és Nagy-Bujdosó Nóra is közölte, nem Pécsett folytatja. Nem kizárt az sem, hogy beavatkozás híján rövid időn belül a teljes jelenlegi gárda szétszéled.
A Pécsi Női Kosárlabda Kft. tulajdonosa 49,7 százalékkal Pécs önkormányzata, a többségi városi tulajdonú PVSK Női Utánpótlásért Alapítvány 0,3 százalékkal és a Sport, Marketing és Management 2007. Szolgáltató Kft. ötven százalékkal. Ez utóbbi cégnek magánszemélyek, köztük a Pécsi Női Kosárlabda Kft. kettős ügyvezetését ellátó Jancsó Jánosés Rózsa Gábor a tagjai.
A pécsma. hu információi szerint a pénteki taggyűlésen jelen lesz az összes, a tulajdonosi körben érdekelt személy, s a város is képviselteti magát. A hírportál úgy tudja: olyan fontos kérdésekben születhet döntés, mint hogy képes-e a jelenlegi társaság folytatni a csapat működtetését, mi lesz a felhalmozott adósságokkal, illetve hogyan lehet továbblépni a mostani katasztrofális helyzetből.
Csizi Péter (Fidesz), Pécs alpolgármestere a pécsma. hu-nak elmondta: a tájékoztatást és a kapott információkat megismerve dönt majd az önkormányzat arról, hogy részükről milyen jövőt szánnak a pécsi női kosárlabdának. Leszögezte azonban: Pécs számára az egyik fő prioritás a női kosárlabdacsapat.
Az újság szerint az sem kizárt, hogy a jelenlegi formáció helyett másképp rendezik a klub sorsát, azaz például megváltozott tulajdonosi szerkezettel új társaságot hoznak létre a működtetésére. Minderről az önkormányzat maga is dönthet a későbbiekben.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.