Sok a bizonytalan értesülés. Inkább a pozitív hírekről szeretnek beszámolni a cégek. Fotó: Getty
LEÉPÍTÉSEKNémet cégek panasza
Leginkább a magyarországi jogbiztonsággal, adórendszerrel és gazdaságpolitikával elégedetlenek a német cégek. A Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara áprilisban nyilvánosságra hozott jelentése szerint csökkent azon német vállal-kozások száma, amelyek újra Magyarországon fektetnének be. A német vállalatok 67 százaléka rossznak ítéli a magyar gazdaság helyzetét, és a kilátások romlására számít 55 százalékuk. Csupán 27 százalékuk számol javuló üzleti lehetősé-gekkel. Sefer Stevan, az NMIKK elnöke közölte: a befektetési környezet romlott, a felmérés szerint a cégek 67 százaléka elégedetlen a magyar adórendszerrel, 62 százalékuk a jogbiztonsággal, emellett a cégek 87 százaléka kifogásolja a gazdaságpolitika kiszámíthatóságát, ami valamennyi ágazatra érvényes. Ha most kellene eldönteni, hogy újra befektetnének-e Magyarországon, a német cégek 71 százaléka tenné ezt, ami 9-12 százalékkal alacsonyabb a három évvel ezelőtti felmérés eredményénél.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.