A Stein palotaként ismert, világörökségi környezetben álló társasház nemrég kártérítési pert indított a tetőt megbontó céggel szemben, ám a jogerős ítéletig akár évek is eltelhetnek. A terézvárosi önkormányzat közlése szerint az elmúlt években a ház állapotáról több szakvéleményt is készíttettek, amelyek életveszélyesnek nyilvánították a tetőszerkezetet, a kéményeket és a homlokzatot is.
k_fn9_cikk_bannerAz elmúlt évben két alkalommal is jelentős vakolat hullott le a homlokzatról a járdára, de ezek szerencsére nem okoztak balesetet. Ám a homlokzati falsík a tetőzet miatt folyamatosan ázik, a további vakolathullás miatt az életveszély folyamatosan fennáll.
A felkért szakértők több javaslatot is kidolgoztak a veszélyelhárításra, ám forrása sem az érintetteknek, sem pedig az önkormányzatnak nincs a beruházásra. A VI. kerület a Belügyminisztérium segítségét is kérte, ám választ még nem kaptak.
Az életveszély jelenleg érinti az Andrássy út, a Bajcsy-Zsilinszky út és a Paulay Ede utca egy-egy szakaszát, de mindeddig csak egy kétméter széles sávot kerítettek le. A terézvárosi hivatal szerint azonban a tetőről esetleg lehulló elemek akár a parkolósávig, illetve azon túl is repülhetnek, így azok elkerítése, lezárása is szükséges lenne.
Ezt a javaslatot azonban, "tekintettel a nagy forgalmú csomópontra", a Fővárosi Önkormányzat közlekedési ügyosztálya nem támogatta, így az életveszély továbbra is fennáll - írták.
A Fővárosi Bíróságon csütörtökön kezdődött meg a VI. kerületi Andrássy út 1. szám alatti társasház kártérítési pere. Az egykori Stein palota lakóközössége azért nyújtott be keresetet a bírósághoz, mert - álláspontjuk szerint - az épület tetőterében 400 millió forintos kárt okozott egy beruházó.
Az épület egy része, szerintük, azért vált életveszélyessé, mert a beruházó 2001-ben építkezésbe kezdett, ám egy elszámolási vita miatt a kivitelező 2003-ban levonult a munkaterületről.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.