brusszel


Végüket járják az önkormányzatok

Figyelő Online - Figyelő
2011.03.31  18:22   
mail
nyomtatás
Napról napra élnek, még a munkabérek kifizetése is gondot okoz, nemhogy a működtetés.
Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) új elnöke szerint mintegy 350-400 milliárd forint a különbözet az állami finanszírozás és a működéshez ténylegesen szükséges forrás között - mondta a héten megválasztott TÖOSZ-elnök, Tab fideszes polgármestere.

Az a 32 milliárd forint pluszforrás, amire az évek hosszú során eladósodott önkormányzatok számíthatnak, jószerével semmi nem elég, hosszú távon nem hoz megoldást, hiszen csak töredéke, alig tizede annak, ami szükséges, s nem többre, mint 3-4 hónapra oldja meg közüzemi számlák, munkabérek kifizetését - fejtette ki a TÖOSZ elnöke. Hozzátette: éppen ezért az ágazati jogszabályok változását illetően sürgős lépéseket várnak, mint ahogy azt is sürgetőnek tartja, hogy a szaktárca felmérje: hány önkormányzatnak van 60, illetve 90 napon túli tartozása, és ez mekkora összeg.

bal_fn8_cikk_kapcsSchmidt Jenő a szaktárca azon tervével kapcsolatosan, hogy a jövőben csak a kormányhivatalok engedélyével vehetnek fel hitelt az önkormányzatok, és azt nem használhatják fel működésre, azt mondta: ezt kivitelezhetetlennek tartja. Indoklásul hozzátette: az állami normatíva nem fedezi például az óvodák, iskolák működtetését, a különbözetet azonban az önkormányzatoknak ki kell pótolniuk, amit többnyire csak hitelből tudnak megtenni. Míg az önkormányzatok évente kétszer - márciusban és szeptemberben - jutnak csak adóbevételhez, addig a költségeket az év mind a 12 hónapjában fizetni kell - mutatott rá.k_fn9_cikk_banner
A TÖOSZ-t érintő változásról, mely szerint jövőre a főváros már nem akar tagja lenni az érdekvédelmi szervezetnek, azt mondta: természetesen hiányozni fog a szövetség kasszájából a főváros tagdíja, de megérti a döntést, hiszen Budapestnek egészen mások a feladatai és a gondjai, mint az ország más településeinek. Tervezi, hogy találkozik Tarlós István főpolgármesterrel, de nem azért, hogy "maradásra bírja" - fűzte hozzá.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.