brusszel


A hét legfontosabb céghírei

Figyelő Online - Figyelő
2012.05.09  20:35   
mail
nyomtatás
Beruházott a győri Leier, Perek az SCD Balaton Holdingnál, Kkv: kedvezményes beszerzések, Új munkahelyek a Modine-nál
Beruházott a győri Leier
A Magyarországon kilenc építőanyaggyárat működtető Leier-cégcsoport kétmilliárd forintos győri beruházása eredményeként megnyitotta legújabb üzemét. Az egy évvel ezelőtt elhanyagolt állapotban megvásárolt, egykor panellakáselemeket gyártó üzemcsarnok a felújítás után 40 helyi szakembernek teremt munkalehetőséget. Méretre gyártott vasbeton elemeket és egyéb innovatív termékeket (például zajárnyékoló falpaneleket) gyártanak a 6500 négyzetméteres csarnokban, főként szlovák és ausztriai piacra. „Célunk, hogy a magyar piacon is értékesítsünk, és mivel egyre jellemzőbb az átgondolt, költséghatékony, rövidebb ideig tartó építkezés, az internetnek köszönhetően pedig egyre tájékozottabbak az emberek, van esély rá” – mondta a sajtótájékoztatón Michael Leier, a cégcsoport tulajdonosa. Annak ellenére, hogy a 2008 óta tartó válság leginkább az építőipart sújtotta, a Leier 2011-ben közel 28 milliárd forintos bruttó forgalmat bonyolított. Az új gyártól egyelőre a beruházás megtérülését és a piaci igények kielégítését várják. A képen balról jobbra: Michael Leier (a Leier-cégcsoport tulajdonosa), Mártonné dr. Baj Mária (Leier Monolit Kft., ügyvezető igazgató), Komlós Andor (Leier Hungária Kft., ügyvezető igazgató).
 <#zaras_figyelo#>


Új munkahelyek a Modine-nál
5400 négyzetméter alapterületű gyártócsarnokot adtak át Mezőkövesden, a Modine-gyárban. A dízelmotorok és hajtóművek olajának hűtésére megoldást kínáló cég 10 millió eurós fejlesztése a tervek szerint 170 új munkavállalónak teremt elhelyezkedési lehetőséget 2015-ig. A beruházás sikerétől a forgalom megduplázódását várja a Modine. Az új termékek a kipufogógáz visszahűtését végzik majd a Daimler, a Deutz és a MAN haszonjárműmotorokban. Németh Zoltán, a magyarországi gyár ügyvezetője szerint az amerikai és az európai vezetés elégedett a hazai kollégák munkájával.


Perek az SCD Balaton Holdingnál
Két és fél milliárd forintot és annak kamatait követeli a magyar állam az SCD Balaton Holding Ingatlanfejlesztő és Befektetési Zrt.-től a Siotour eladása kapcsán. (Az SCD cég már tavaly július óta nem Jászai Gellérté, hanem a Nagy Gábor pécsi vállalkozó vezette Turisztika Hungária Kft.-é, amely mögött a felszámoló cégek egyik legismertebbje, a Vectigalis Zrt., pontosabban annak egykori tulajdonosa, Varga Jenő állhat.) A per múlt pénteken kezdődött a Kaposvári Törvényszék gazdasági bíróságán. Az államot képviselő vagyonkezelő azért adott be keresetet az SCD csoport ellen, mert álláspontja szerint a társaság áron alul – 8 milliárd forintért – jutott hozzá a Balaton-parti kempingeket üzemeltető cégekhez. Az SCD Balaton Holding 2004-ben és 2005-ben vásárolta meg Somogy megyétől a Siotour Zrt.-t, Veszprém megyétől a Balatontourist Zrt.-t, Zala megyétől pedig a Zalatour Kft-t. A társaság százmilliárdos fejlesztéseket ígért, ebből azonban a válság miatt semmi nem valósult meg. A pénteki elsőfokú tárgyaláson kiderült, hogy az állam a Siotourból kivált 14 projektcéget is perelni akarja (közülük több már felszámolás alatt áll), ám ezek ügyvezetői erről még nem kapták meg a hivatalos értesítést, ezért a bíró elnapolta a tárgyalást. A Siotour értéke a projekttársaságok kiválásával 3 milliárdról 2 millió forintra csökkent. Az ügyet még februárban utalta a Kaposvári Törvényszék hatáskörébe Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke, mivel a pert a Fővárosi Törvényszék leterheltsége miatt csak jövőre tudták volna elkezdeni.


Kkv: kedvezményes beszerzések
A kis- és középvállalati szektor versenyképességének növelését tűzte ki céljául a VOSZ által alapított új beszerzési társaság. A VOSZ-BESZ Zrt. öt nagyvállalattal írt alá együttműködési szerződést, ennek következtében a hazai kis- és középvállalkozások is olyan árkedvezményhez juthatnak beszerzéseik során, amely ez idáig csupán nagyvállalatok számára volt elérhető. A kedvezményeket kizárólag VOSZ-tagok vehetik igénybe, számukra a tagsági díjon felül díjmentes a szolgáltatás. „2013 végéig becsléseink szerint a hazai kis- és középvállalatok 10 százaléka, mintegy 60 ezren csatlakoznak a rendszerhez, és a megtakarítások összege jövő év végéig várhatóan eléri a 38 milliárd forintot. Az érdeklődők csaknem 30 százaléka jelenleg még nem tagja a VOSZ-nak” – mondta el a Figyelő kérdésére Szűcs Péter, a VOSZ-BESZ Zrt. vezérigazgatója. A beszerzési rendszer keretében vezető üzemanyag-, távközlési, energetikai és autóipari cégek biztosítanak kedvezményes árú termékeket és szolgáltatásokat. A szolgáltatókat hosszú távú szerződést kötve versenyeztetik is. A képen Demján Sándor, a VOSZ elnöke mutatja be az új projektet.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.