brusszel


Felhőben versenyeznek

Figyelő Online - Figyelő
2012.04.17  19:17   
mail
nyomtatás
Egyre több hazai cég fordul a kiszervezett, felhőalapú vállalati informatika felé, újabban a Synergon és a Magyar Telekom erősít ezen a téren.
Jelentős, kedvező irányú változásokon ment keresztül az elmúlt közel kilenc hónapban a Synergon Informatika Nyrt., ezt a pár napja közölt, a vártnál sokkal jobb utolsó negyedéves bevétel- és nyereségadatok tükrözték. (Az utolsó negyedéves 3,83 milliárd forint árbevétel mellett a sok-sok negyedévi veszteséggel szemben tavaly az év utolsó három hónapjában – az elemzők meglepetésére – 322 millió forintos üzemi nyereséget sikerült realizálni.) <#zaras_figyelo#>

A kedvező 2011. évi eredmények és az ezzel összefüggő új stratégia is jól mutatja, hogy a megkopott hírű, nehézkes hazai középcégből jóval rugalmasabb „regionális IT-vállalattá” váló informatikai társaság drasztikus lépésekre szánta el magát. Jutasi Zoltánnak, a legnagyobb, tisztán hazai tulajdonú IT-cég vezérigazgatójának elmondása szerint a 18 milliárd forintos árbevételből reálisan évi 3-5 milliárd forint folyik be a hagyományos rendszer-integrációs és üzemeltetési megbízásokból. Ezért az új menedzsment a stratégia megalkotásakor a közlekedési-kommunikációs üzletág (a közösségi közlekedés infokommunikációs megoldásai, például a BKV számára) mellett a kiszervezett, szolgáltatásalapú informatikai megoldásokra (outsourcing) építi a társaság jövőjét. Cseh leánycégük, az Infinity például éppen ebben jó, és fel is vásárolt egy helyi IT-szolgáltatót. Hasonló lépésekre készül a holdingközpontként működő Synergon Informatika Nyrt. is, ám a helyi, regionális akvizíciók mellett a még kiforratlan bolgár és ukrán piacokon is terjeszkednének.

Az egyre agilisabb Synergonnak ugyanakkor például olyan nagy versenytársakkal is szembe kell néznie, mint a Magyar Telekom. Ez utóbbi IQSYS nevű leánya épp a minap mutatott be felhőben futó szoftverszolgáltatásokon alapuló vállalati megoldáscsomagot, instantIT néven, olyan nagy partnerekkel, mint az SAP vagy a Microsoft. Ebben a csomagban az adott cég igényeire szabható vállalatirányítási rendszerek (ERP) és ügyfélkapcsolat-kezelő rendszerek (CRM) lesznek elérhetők. Jutasi Zoltán szerint a Synergon is képes ismert nagy rendszerek szállítására, szolgáltatására, de a többi vetélytárshoz képest rugalmasabb és költséghatékonyabb módon kívánja összeállítani üzleti szolgáltatáscsomagjait.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200