brusszel


Hívásismétlés

Növelné jelenlétét a Motorola a régióban
Figyelő Online - Figyelő
2012.03.20  21:43   
mail
nyomtatás
Bár az utóbbi időben kissé eltűnt Magyarországról, hisz a sikeres visszatérésében a Google által nemrég felvásárolt amerikai Motorola, amelynek világszerte az utolsó helyek egyikéről kell felkapaszkodnia.
Nincs könnyű helyzetben az, aki manapság az amerikai Motorola mobilkészülékei közül szeretne válogatni Magyarországon. A hazai vásárlók elsöprő többsége általában a szolgáltatónál szerzi be az új készülékét, és a három mobilcég kínálatát végigböngészve kiderül, hogy a patinás gyártó pillanatnyilag összesen egy-öt modellel képviselteti magát az egyes portfóliókban. Ráadásul a csúcsmodell készülékeket így nem is lehet megkapni, ennek következtében az üzletemberek szegmensét gyakorlatilag le sem fedi a cég. Korántsem volt mindig ilyen lehangoló a helyzet, a Motorola ugyanis évekkel ezelőtt komoly piaci szereplőnek számított, és bár részesedése sosem közelítette meg a neki hazai terepnek számító amerikai piacon elértet, kezdettől fogva az ismertebb, népszerűbb márkák között jegyezték.

A barcelonai kiállításon. A Google erősíti a márkát. Fotó: AFP



<#zaras_figyelo#>A minap zárult barcelonai mobil-szakkiállításon a Motorola Mobility egészen más arcát mutatta meg. A méretes standon felvonultatott készülékarzenál sokkal ígéretesebb képest fest, mint arra a magyar jelenlétből következtetni lehetne.

A Figyelőnek nem sikerült megfognia Billy Burnettet, a cég európai kommunikációs vezetőjét, amikor a legkülönfélébb készülékeket kérte rajta számon. Billy egy nagy kofferből sorra húzta elő a különféle méretű és tudású okos és kevésbé okos, de sokkal olcsóbb telefonokat, táblagépeket, a két méret közötti átmeneti kütyüket, esetleg víz- és porálló modelleket. Elismerte ugyanakkor, hogy a kínálat – egyelőre – nem éri el a piacvezető gyártókét. „Kifejezetten fontosnak tartjuk a kelet-európai piacot, és megvan a stratégiánk arra, hogy a szolgáltatók kínálatában hangsúlyosabb szerepet kapjunk” – mondta, amikor a régiós lehetőségekről faggattuk. Igaz, elsősorban a nagyobb méretű lengyel piacban látnak fantáziát, de a kelet-európai térségben való terjeszkedésre egységes tervük van, az olcsóbb és a drágább szegmenst egyaránt célba akarják venni.

A Motorolát hiba lenne idejekorán leírni, már csak azért is, mivel tavaly augusztusban a Google 12,5 milliárd dollárért felvásárolta, azaz a cég valójában a keresőóriás jövőbeni mobiltávközlési ága lett. Arról persze ezúttal sem nyilatkoztak a vállalat szakemberei, hogy milyen előnyöket hoz majd az Android operációs rendszert fejlesztő Google tulajdonosi szerepe, de nyilvánvaló, hogy a Motorola „házon belül” az androidos fejlesztések első számú haszonélvezőjévé válhat. Továbbra is rejtély tehát, hogy az Android hogyan marad nyílt rendszer, de ahhoz azért eléggé zárt, hogy a Google a Motorolán keresztül saját magának is learassa az üzleti babérokat. A Motorola Mobility – a versenytársaihoz hasonlóan – nem egyszerűen hardvert és szoftvert, hanem saját „ökoszisztémát” fejleszt, és nem csak a mobilkészülékei miatt volt vonzó célpont a Google számára. Egyrészt közel 15 ezer szabadalma van, másrészt „a csőben vannak” azok a fejlesztései, amelyek a különböző háztartási és szórakoztatóelektronikai berendezése piacra dobásához kellenek. Valójában tehát egy speciális androidos, részben zárt technológiai ökoszisztémán dolgoznak, amely elengedhetetlen a hasonló taktikát folytató Apple és Microsoft/Windows elleni versenyben.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200