A várostervezésben egyre nagyobb hangsúlyt kap az élhető városi környezet kialakítása, amely vonzza az értékes emberi erőforrást.. A sikeres példákat látva várhatóan egyre több város vezetősége ismeri fel a fenntartható fejlődés elősegítésével járó hasznot.
A fenntartható gazdasági, társadalmi fejlődés és a környezetvédelem a mai válságos helyzetben nem lehet csupán egy ideális jövőkép része. Világszinten a mindennapi gondolkodás, szemlélet részévé kell válnia, és be kell építeni a nemzeti politikákba, mivel a jövőbeli fejlődés alapját képezi.
A Rio+20 konferenciának rá kell világítania ezekre az égető problémákra és konkrét célokat kell meghatároznia az energia, a fenntartható városok, a fenntartható mezőgazdaság, a tisztességes munka, az élelmiszer-biztonság, a vizek és az óceánok védelme és a katasztrófa-készültség témakörében.
Hosszú távon akkor működhet eredményesen a rendszer, ha minden szereplőnek érdekében áll megvalósítani a közösen kitűzött célokat és mindenki sajátjának érzi a problémát. Ideje cselekedni, hogy elkerülhessük a tétlenséggel járó súlyos és visszafordíthatatlan környezeti, gazdasági és életviteli károkat.
Elinor Ostrom (1933-2012) amerikai közgazdász, a Közgazdasági Nobel-emlékdíj első női kitüntetettje a „gazdasági kormányzás elemzéséért" Oliver E. Williamsonnal megosztva részesült 2009-ben a legmagasabb tudományos elismerésben. A politikatudományok Arthur F. Bentley professzora, az Indiana Egyetem Politikaelméletek és Politikaelemzések Tanszékének társigazgatója és egyúttal az Arizonia Egyetem Szervezeti Különbözőségek Kutató Központjának alapító tagja. Megkérdőjelezte azt a közkeletű vélekedést, amely szerint a köztulajdonban lévő erőforrásokkal szükségképpen rosszul sáfárkodnak, ezért a legjobb ezeket központi irányítás alá vonni vagymagánosítani. A Planet Under Pressure konferencia fő tudományos tanácsadójaként részt vett az első State of the Planet nyilatkozat kidolgozásában. Ennek szellemében a fenntartható fejlődés mellett szólalt fel utolsó cikkében, melynek megjelenése napján, 2012. június 12-én hunyt el.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.