brusszel


Tulajdonost váltott a révkomáromi hajógyár

Figyelő Online
2012.08.03  17:52   
mail
nyomtatás
Tulajdonost váltott a héten a régió egykor legnagyobb munkáltatója, a révkomáromi hajógyár - közölte az MTI-vel Jaroslav Papp, a vállalat új tulajdonosa, a Stroje a Mechanizmy (SaM) részvénytársaság igazgatótanácsának elnöke pénteken.
A révkomáromi hajógyár száz százalékos részvénycsomagja eddig az Európai Amerikai Befektetési Bank (European American Investment Bank AG) tulajdonában volt. A hajógyári telep ingatlanának egy része már régebben is az új tulajdonos, a pozsonyi székhelyű SaM tulajdonában állt. Gyártási portfóliónkat kívántuk kiszélesíteni ezzel a befektetéssel - magyarázta a befektetés célját Jaroslav Papp. A vállalat sem a vételárat sem további terveit nem hozta nyilvánosságra. Gyurovszky László, a SaM felügyelőtanácsának elnöke a Hospodárské Noviny szlovák gazdasági napilapnak azt nyilatkozta: mivel a hajógyárnak jelenleg vannak megrendelései, rendelkezik jövőképpel is. Jávorka Tamás, a hajógyár szakszervezeti vezetője, aki az MTI-nek nyilatkozva megerősítette: bár augusztus elsejével ismét 40 alkalmazottnak kellett távoznia a cégből, az új tulajdonos azt ígérte: fenntartja a gyártást. A tavasszal még a felszámolás szélén álló hajógyárnak jelenleg két uszályra és két úszódarura van megrendelése, az előbbiekre Hollandiából, az utóbbiakra pedig Oroszországból - tette hozzá. A komáromi hajógyár több mint 110 éves múltra tekint vissza. A vállalat, 1992-től állami tulajdonú részvénytársaságként működött, majd később több lépésben privatizálták. A hajógyár februárban - megrendelések híján - a bezárás szélére került. A jórészt magyarok lakta régió egykoron legnagyobb munkáltatója két évtizeddel ezelőtt még közel négyezer embernek adott munkát. Mára alkalmazottai száma 80-ra csökkent.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200