brusszel


Víziparadicsom Visegrádon

Figyelő Online - Figyelő
2007.06.21  15:33   
mail
nyomtatás
Víziparadicsomot szeretne kialakítani a Duna-parton Visegrád önkormányzata, ezért a város tárgyalásokat kezdeményez az állami tulajdonban lévő terület átvételéről annak kezelőjével, a Kincstári Vagyoni Igazgatósággal (KVI).

Hadházy Sándor, a város fideszes polgármestere elmondta, hogy a tárgyalások egy összesen három kilométer hosszúságú parti szakaszról folynak, amelyet még a ’80-as, ’90-es években a félbemaradt bős-nagymarosi vízierőmű építése, majd az eredetihez közeli állapot visszaállítása nyomán alakítottak ki. Ennek során a Dunakanyar érintett partszakaszának vonalvezetését a beruházók némileg megváltoztatták, két értékes öblözetet is létrehoztak, és azzal, hogy a partmenti sávot ligetesítették, már elő is készítették a területet a turisztikai fejlesztések számára. Azóta azonban alig történtek további lépések, így a partszakasz immár 10 éve kihasználatlan.

A városnak viszont kész elképzelései vannak arra az esetre, ha az állam lemondana a javukra a tulajdonjogáról - hangsúlyozta Hadházy Sándor. Visegrád, mint az ország egyik legkedveltebb kirándulóhelye így is évi félmillió látogatót fogad, ám vonzerejét tovább lehetne növelni, ha "életet lehelnének" a Duna-partba. E partszakaszból a város - jó gazda módjára - a fővárosiak számára is elérhető komplex rekreációs központot alakítana ki - jelezte.

A két, lényegében tóként funkcionáló öblözet egyike a vizisportoknak lehetne ideális terepe, így vízisízésre és versenyekre is alkalmas evezőpálya létesülne rajta. A másik tó pedig csónakázótóként és horgásztóként fogadná a vendégeket. A terv szerint a parton foci-, tenisz- és kosárlabdapályák állnak majd, s mindehhez az új szállodák, panziók révén az idegenforgalmi infrastruktúra is kiépülne.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.