Szerzői jogokat védene az Európai Parlament
Kötelező érvényű közösségi jogszabályban határozná meg az online zenei piacon a szerzői jogok határokon átnyúló kezelését az Európai Parlament jogi bizottsága által márciusban elfogadott jelentés. A zeneszerzők jogainak kezelésében jelenleg az egyes országok úgynevezett közös jogkezelő szervezetei nemzeti monopóliumot élveznek. A szerzők jogait ugyanis hazájukban csak a saját országuk jogkezelő szervezete képviselheti, míg más tagállamokban a különböző nemzeti jogkezelők kölcsönös egyezménye biztosítja a képviseletet. A digitális zenei piac fejlődése miatt a nagyobb lemezkiadó társaságok azt sürgetik, hogy az unió szüntesse meg a nemzeti jogkezelők monopóliumát. A brüsszeli javaslat értelmében egy páneurópai copyright licenc jönne létre, illetve a jogtulajdonosok (a szerzők és a kiadók) szabadon megválaszthatnák az unión belül az ilyen képviseletet. Emellett a páneurópai licenc megszerzése lehetséges lenne bármely tagállamban található jogkezelő szervezettől. A korlátozások nélküli piacnyitás ugyanakkor azzal a veszéllyel is jár, hogy az online zenei piac feletti ellenőrzés néhány nagy kiadó és a nagyobb országok szervezeteinek kezében összpontosul.
Tudta-e?
A tavaly decemberben indult, jelenleg már több mint tízezer regisztrált felhasználóval rendelkező Songo regionális expanzióra készül. Lengyel-, Csehországban, Szlovákiában és Romániában is megjelenne a magyar webes zeneáruház.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.