A Moody's rontott az OTP pénzügyierő-osztályzatán
Figyelő Online
- Figyelő
2006.12.12 17:35
Rontotta egy fokozattal az OTP Bank és 100 százalékos tulajdonú leányvállalata, az OTP Jelzálogbank pénzügyierő-osztályzatát kedden a Moody's Investors Service.
A Moody’s annak a leminősítést valószínűsítő felülvizsgálatnak az eredményeként adta ki jelentését, amely a magyar bankcsoport idei akvizíciói által a kockázati profilra és a pénzügyi alapmutatókra gyakorolt rövid- és középtávú hatásra összpontosított.
A nemzetközi hitelminősítő keddi londoni bejelentése szerint az OTP-csoport pénzügyierő-osztályzata az eddigi elsőrendű "B mínusz"-ról - az egyébként még mindig igen jó - "C plusz"-ra módosul.
A felülvizsgálat nem érintette a két egység "A1" szintű forintbetéti, valamint "A2" szintű alárendelt devizaadósi besorolását, amelyeket a Moody's stabil kilátással megerősített, sem a szintén megerősített "A1"-es devizabankbetéti osztályzatot, amely a szuverén magyar adóskockázati besoroláshoz hasonlóan továbbra is leminősítési felülvizsgálat alatt áll.
A pénzügyierő-osztályzat rontásához fűzött keddi londoni indoklásában a Moody's felidézi, hogy az OTP Bank az idén felvásárolta a Raiffeisenbank Ukraine 100 százalékát, az orosz Investsberbank 96,4 százalékát, a szerb Kulska banka 67 százalékát, a montenegrói Crnogorska komercjalna banka (CKB) 100 százalékát és szerbiai Zepter Banka 75,1 százalékát, összesen mintegy 1,3 milliárd eurót költve ezekre az akvizíciókra. Az OTP emellett komoly mértékben jelen van Bulgáriában a DSK révén, valamint - jóllehet kisebb mértékben - Szlovákiában az OTP Banka Slovensko, Horvátországban az OTP Bank Hrvatska, és Romániában az OTP Bank Romania érdekeltségekkel.
A Moody's véleménye szerint e vásárlások nyomán romlott az OTP-csoport kockázati profilja. Az elemzés szerint nem lesz könnyű feladat az újonnan megszerzett érdekeltségek megfelelő ellenőrzésének időbeni kiépítése, és az információ-technológiai rendszerek sem lesznek kompatibilisek rövid- és középtávon.
címkék:
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.