A vételár az OTP Bank álláspontja szerint reális és értékarányos, megfelel a Crnogorska komercijalna banka jelenlegi piaci értékének, egyben tükrözi a montenegrói gazdaság várható fejlődésére alapozott potenciális üzleti értéket. A vételár kiegyenlítésére a tranzakció végleges lezárásakor kerül sor, várhatóan ez év végén.
A Crnogorska komercijalna banka AD-t 28 kis- és középvállalat alapította 1997-ben zöldmezős beruházásként. A hitelintézet mérlegfőösszege 2005. év végén 303,3 millió euró volt, ami alapján a piaci részesedése 44 százalékos. Az eredetileg kis- és középvállalati szektorra fókuszáló bank széles körű szolgáltatásokat nyújt a vállalati és lakossági ügyfelek számára. Minden üzletágban egyértelműen az első számú domináns piaci szereplő.
A bank folyamatosan emelkedő saját tőkéje az elmúlt év végén 19,3 millió euró volt, a 2005-ös üzleti évet 3,025 millió eurós adózott eredménnyel zárta, ami egy év alatt 54,6 százalékos bővülés. A 161,2 millió eurós ügyfélhitel-állomány 2005-ben az előző évihez viszonyítva 87,4 százalékkal növekedett, még erőteljesebb, 141,5 százalékos a bővülés a 248,1 millió eurós ügyfélbetét-állománynál. A Crnogorska komercijalna banka AD mintegy 150 ezer ügyfelét 33 egységből álló országos hálózatán és az elektronikus csatornákon keresztül szolgálja ki.
A Magyar Telekom kedden közölte, hogy montenegrói leányvállalata, a Telekom Montenegro 11,5 százalékos részesedéssel rendelkezett az OTP által megvásárolt Crnogorska komercijalna bankában, és üzletrészét 12 millió eurós áron értékesítette. Az OTP Bank az idén öt bankot vásárolt külföldön: Ukrajnában (Raiffeisenbank Ukraine), Oroszországban (Investberbank-csoport) és Szerbiában (Kulska banka, Niska banka, Zepter banka).
Tárgyalásokat folytat a romániai CEC bank megvásárlásáról is, az augusztus végére ígért eredményhirdetést azonban a román hatóságok sajtóértesülések szerint néhány héttel elhalasztották. A banknak további felvásárlási akciói is folyamatban vannak a térségben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.