49 éves, Bonyhádon született. A Gödöllői Agrártudományi Egyetemen tanult agrármérnöknek, később mezőgazdasági környezetvédelmi szakmérnöki diplomát szerzett. Első munkahelye a balatonszárszói Vörös Csillag Tsz volt, majd a Siófoki Állami Gazdaságnál helyezkedett el, ahol növényvédelmi vezetőként dolgozott. 1987-ben a Bábolna IKR Vállalat enyingi műtrágyaüzemének vezetője lett.
1991-ben alapította meg a műtrágya-kereskedelemre szakosodott Fertilia Kft.-t, amely ma már saját termékek gyártásával és nemzetközi szállítmányozással is foglalkozik.
Nős, felesége Siófokon ügyvéd, három fiuk van. Hobbija a triatlon, a futás és a motorozás.
Az uniós csatlakozás különösebb változást nem hozott, hiszen a nagy nemzetközi cégek már korábban is jelen voltak a magyar piacon. Annyi azonban történt, hogy - saját teherautóparkjuk lévén - a csatlakozás óta akár Szlovákiába is kijárnak olcsóbb alapanyagokat vásárolni. Az elmúlt években pedig már Horvátországba is exportáltak nitrogén oldatot. A teherautók jobb kihasználása érdekében bérfuvarozást is vállalnak. A Fertilia tulajdonosa szerint a gazdák szempontjából sok előnye van az EU-nak, hiszen a támogatási rendszerek lényegesen megkönnyítik a helyzetüket. A garantált felvásárlási árak révén pedig időjárástól függetlenül előre meg lehet határozni a termények árát, ezért kisebb a kockázat.
KILÓRA. „A nitrogénműtrágyákat minden konkurens ugyanonnan, Pétről vásárolja, ezért muszáj valamilyen pluszszolgáltatást is nyújtani a vevőinknek” - magyarázza a Fertilia vezetője, aki abból indult ki, hogy a tápanyag-visszapótlás menete nem egyenlő a műtrágya kiszórásával a földre. Sok termelő ugyanis „ezt így szoktuk csinálni” alapon használ műtrágyát, az „érzés” alapján elvégzett tápanyagpótlás azonban rendszerint gazdaságtalan felhasználásnak bizonyul.
A cégnél ezért tanácsadói hálózatot építettek ki. A Fertilia szakemberei, hónuk alatt egy laptoppal, kilátogatnak a gazdákhoz, majd a termőhely adatai alapján egy program segítségével kiszámítják, hogy a hatékony felhasználás érdekében mennyi műtrágyára, illetve növényvédő szerre van szükség. Ezek után a Fertilia tavaly átadott keverőüzemében elkészítik az adott gazdaságra, illetve a termesztett növény fajtájára szabott műtrágyát, majd a megrendelt mennyiséget - és kilóra csak annyit - kiszállítják a megrendelőnek.
A Fertilia Kft. enyingi telephelyével szemben magtárat építő, gazdálkodással foglalkozó Mikó Ferenc kivételezett helyzetben érezheti magát, hiszen 800 méteren belül két műtrágya-, és növényvédőszer-kereskedelemmel foglalkozó cég is található. „A másik társaságnál csak az üzletkötőkkel tudok tárgyalni, a Fertiliánál azonban bármikor bemehetek Simon Péterhez” - világítja meg a választásának fő okát Mikó, aki szerint az így kialkudott árkülönbözetből akár 20-30 hektárra való műtrágyát is meg tud spórolni.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.