A szakszervezeti elnök szerint a török tulajdonos – nem tudni milyen érdekektől vezérelve – szándékosan viszi csődbe a román Fotógyárat. Ovidiu Natea prefektus bizakodó: a román Állami Vagyonkezelő Hatóság érdekelt a Fotógyár átvételében és újraprivatizálásában, de ehhez vagyonfelmérési elemzés szükséges. A fényérzékenyanyag-gyár sorsáról a prefektus tárgyal Bukarestben a hatóság képviselőivel.
Bár ezer személy felvonulására volt meg az engedély, a napokban csupán mintegy 100 fotógyári alkalmazott vonult transzparensekkel a prefektúra épülete elé, úgymond meghúzni a vészharangot az üzem egyre bizonytalanabbá váló sorsa miatt. „Tönkreteszik az egyetlen termelőegységet", „Ki akarja a végünket és miért?", „Az üzem bezárása évi 10 millió dollárjába kerül az egészségügynek, közpénzből", „Életképesekké válhatunk" vagy „Ne szabotálják az egészségügyet!" – csupán néhány a táblákon levő feliratokból, a felvonulók pedig füttykoncerttel adtak hangsúlyt követeléseiknek.
Forrás: Eurocom Kft./Romániai Sajtófigyelő
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.