Dani Rodrik szerint több érv is alátámasztja, hogy nem csak rövidtávú ingadozásról van szó, hanem a növekedési csoda mélyen gyökerező problémája tört felszínre. Ugyanis a kelet-ázsiai gyors fejlődés titka egy olyan iparosítás volt, mely a vidéki munkaerőt terelte a gyárakba, a külföldi árukat lemásolták és a legmodernebb technológiák átvételével termeltek. Ezt a módszert azonban a szolgáltatási szektorban már nem lehet hatékonyan alkalmazni. Indiában például az IT-szektor további fejlődésének a megfelelő képzetséggel rendelkező munkaerő hiánya szab gátat.
Rodrik hangsúlyozza, hogy a növekedés csak akkor tartható fenn hosszútávon, ha az iparosítással párhuzamosan megfelelően képzett munkaerőről és az intézményi keretek fejlesztéséről is gondoskodnak. Ezek a tényezők együttesen szükségesek ahhoz, hogy fokozatosan áttérjenek a szolgáltatás-vezérelt gazdaságra. Egy ilyen stratégia megalkotását sürgeti a felismerés, hogy például egy svédországihoz hasonló intézményrendszer kiépítése több évtizedbe, vagy akár évszázadba is telhet.
Ráadásul az eddig bevált receptek nem minden esetben felelnek meg a legújabb kihívásoknak. Például Kína térnyerése miatt a felzárkózó országoknak már sokkal nehezebb betörni a világpiacra. Ezen kívül az eladósodott és munkanélküliséggel küzdő nyugati országok részéről is valószínűsíthető, hogy sokkal kevésbé lesznek elnézőek a termékeik lemásolásával, vagy a mesterségesen alacsonyan tartott árfolyamokkal szemben. A hosszú távú növekedési pályák csak akkor járhatóak, ha a jelenleginél nagyobb mértékben támaszkodnak az emberi tudás, az intézmények és a kormányzat fejlesztésére - e tényezők miatt a közeljövőben csak lassú és küzdelmes növekedés várható.
Dani Rodrik (1957) a Harvard Egyetem közgazdász professzora. A nemzetközi gazdaság, a gazdaság fejlődése és a politikai gazdaságtan témakörében publikál. Kutatásaiban arra fókuszál, hogy mi a jó gazdaságpolitika lényege, és ennek alkalmazásában miért sikeresebbek egyes államok a többinél. Legutóbbi könyve A globalizáció paradoxonja: A demokrácia és világgazdaság jövője címmel jelent meg.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.