brusszel


Samponos flakonokból gyártanak újra műanyagot

Figyelő Online
2012.08.18  08:26   
mail
nyomtatás
Az ország egyik legnagyobb, újrahasznosított műanyag tárgyakat gyártó cége, a tatabányai Mikrolin Kft. üzemét olyan gépsorral bővítette, amely samponos és mosószeres flakonokból állít elő műanyag granulátumot.
Ebből finomabb kidolgozású termékek készíthetők, mint a korábbi préseléses eljárással - mondta a társaság ügyvezetője az MTI-nek. Ivanovics Iván tájékoztatása szerint a granulátumból mintegy 30 százalékkal olcsóbban lehet műanyag tárgyakat készíteni, mint az elsődleges műanyagokból, olyan célokra, ahol nem szempont a termék megjelenése. Ilyen például a hipós, vagy más vegyszeres flakonok, illetve a napkollektorok csövei.

A 21 millió forintos beruházáshoz 8 és fél millió forintos pályázati támogatást kapott a vállalkozás. A Mikrolin Kft. eddig nem készített műanyag másodnyersanyagot, évente 2.500 tonna műanyaghulladékból őrölés és olvasztás után préseléssel vastag falú tárgyakat állítanak elő. A termékek között található komposztláda, kábelcsatorna, rendezvényeken használható kerítésalj, aknafedő. Az ELMÜ-vel kötött megállapodás keretében például a cégnél keletkezett műanyaghulladékból kábelcsatornákat gyártanak, melyeket újra az ELMŰ használ fel. A társaság az óceánokon való hulladékhalászat mintájára a Duna egy szakaszának megtisztítására fél éves kísérleti projektet indított, melyet a Tatai Környezetvédelmi Kft-vel, és a Sárvári HUKE csoporttal közösen finanszíroznak.

Azt vizsgálják, érdemes-e iparszerűen foglalkozni a folyón való hulladékgyűjtéssel. A Mikrolin Kft. volt 1965-ben Tatabánya első könnyűipari cége, később Közép-Európa legnagyobb ofszetlemez gyártójává váltak, ennek a korszaknak a digitális technika megjelenése vetett véget. A társaság jelenleg 19 embert foglalkoztat, a 2011-es éves árbevétele 270 millió forint volt.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200