Az alapítványi és magániskolákban dolgozó pedagógusok bérét is a központi költségvetésből fizeti 2013. januártól az állam, ami a költségek 85-90 százalékát teszi ki, míg az eddigi normatív alapfinanszírozás a kiadások felét sem fedezte - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma oktatásért felelős államtitkársága.
A tájékoztatás szerint a bérfinanszírozáson túl a jövőben is több lehetőség áll az alapítványi és magániskolák rendelkezésére ahhoz, hogy a hiányzó összeget pályázati úton vagy a helyi önkormányzatokkal kötött megállapodások révén előteremtsék.
Az államtitkárság kiemelt figyelmet fordít az iskolákat fenntartó kisegyházak intézményeire is. Szeptembertől a közfeladatokat átvállaló, hátrányos helyzetű gyermekek nevelését ellátó fenntartókkal olyan egyedi szerződéseket köt, mely biztosítja, hogy azok a munkájukat megnyugtató körülmények között folytathassák - írták. A közlemény szerint alaptalanok azok a hírek, melyek arról szólnak, hogy az alapítványi és magániskolák, valamint a kisegyházak intézményei kiszolgáltatott, létükben elbizonytalanított helyzetbe kerülnek.
"Ellenkezőleg, átlátható, egyértelműen szabályozott és társadalmi hasznosságával arányos finanszírozású rendszer jön létre" - tette hozzá az oktatási államtitkárság.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.