Brüsszeli alapítvány menti meg az Arany Alkonyt
Figyelő Online
2012.08.25 08:56
Brüsszeli alapítványok vásárolnák fel az 1300 nyugdíjasról gondoskodó Arany Alkony idősotthonokat birtokló Medicatus cégcsoportot, a szerződést a jövő hét elején aláírhatják - írta a Népszabadság.
"Az idős emberek és a hitközség segítségére siető két európai zsidó alapítvány egyelőre nem kíván a nyilvánosság elé lépni, a szerződés tartalmáról és a vételárról sem szeretnének információkat adni" - mondta a lapnak Nógrádi Bálint, az Arany Alkony idősotthonok üzemeltetésére, az épületek fenntartására vállalkozó Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) gazdasági vezetője.
Az EMIH bízik abban, hogy a tulajdonviszonyok rendezése előrébb mozdítja a működési engedély kiadását is. A kérelmetmár beadta a hitközség által létrehozott Olajág Otthonok egyházi intézmény, a labda most a kormányhivatalnál, illetve az ellátási kötelezettséggel terhelt fővárosi önkormányzatnál van - írta a lap.
Az EMIH minden érintettel tárgyalásokat kezdeményezett, kivéve a jelenlegi üzemeltető Kálvin János Presbiteri Missziót. Nem látnak ugyanis lehetőséget a megegyezéses fenntartóváltásra, mert a rendelkezésre álló forrásokat a lakók életkörülményeinekjavítására, a gazdálkodás stabilizálására fordítanák, és nem a misszió több százmilliós adósságának rendezésére. A fővárosi kormányhivatal márciusban vonta vissza a budapesti Arany Alkony idősotthonok működési engedélyét, a hivatalos ok az ingatlanok használatának rendezetlen jogcíme volt. A döntés nyomán 1300 idős ember ellátása vált bizonytalanná.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.