A TÁRKI kutatásból az is kiderült, hogy a naponta dohányzók aránya 2000 óta a férfiaknál csökkenő tendenciát mutat, míg a nőknél számottevő változás nem tapasztalható.
Az iskolai végzettséggel meredeken csökken a naponta dohányzó férfiak aránya, a 8 általános iskolát végzettek 45 százaléka, az érettségizettek 32, az ennél magasabb iskolai végzettségűek 20 százaléka cigarettázik naponta. A nőknél a középiskolát végzetteknél a legmagasabb a rendszeres dohányzás, 26 százalék, a 8 általánost végzettek 22, a diplomások 18 százaléka dohányzik naponta.
Igencsak súlyos gond a passzív dohányzás, a nemdohányzók 12 százaléka kénytelen füstöt szívni odahaza, a munkahelyeken pedig a nemdohányzók 7 százaléka volt kitéve dohányfüstnek. Pedig a januártól hatályos törvény kitiltotta a cigarettát a munkahelyekről és kemény bírságot kell fizetni a törvényt megszegő munkáltatónak.
A felmérésből az is kiderült, hogy a dohányzás egészségügyi-, közoktatási- és más közintézményben, játszótereken történt korlátozását a dohányzók és a nem dohányzók egyaránt támogatják. A nemdohányzók 61 százaléka egyetért azzal, hogy bárokban, kocsmákban tiltják a dohányzást. A zárt légtérre vonatkozó korlátozás ellenére a törvény szigorítását követő hónapokban a munkahelyeken és a kocsmákban gyújtottak rá a leggyakrabban, a megkérdezettek 18 százaléka. A nyílt területekre vonatkozó korlátozást leginkább a közlekedési várakozó helyeken szegték meg.
Összevetették a dohányzással kapcsolatos bevételeket és kiadásokat is. Két éve az állami bevételek meghaladták a 360 milliárd forintot, aminek közel háromnegyedét a jövedéki adó, negyedé az áfa tette ki. Ezzel szemben a dohányzás miatti egyéni és állami kiadás 81 milliárddal több volt. Az államra háruló kiadás megközelítette a 300 milliárdot, amiből 225 milliárd az Egészségbiztosítási Alapot terhelte.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.