brusszel


Intőt kaptunk a hulladékgazdálkodás miatt

Figyelő Online
2012.09.01  09:59   
mail
nyomtatás
Az Európai Bizottság pénteken megerősítette, hogy jogi eljárást indított Magyarország ellen a hulladékgazdálkodás új rendszerének bevezetése miatt.
Az erről szóló hivatalos figyelmeztetést az uniós javaslattevő-végrehajtó testület sajtószolgálatának közlése szerint június 21-én elküldték Magyarországnak. A figyelmeztetést az unió működéséről szóló alapszerződés 258. cikkében említett kötelezettségszegési eljárás keretében intézték Budapesthez - derül ki a bizottsági tájékoztatásból. "Jelenleg a magyar hatóságok válaszára várunk" - közölte a brüsszeli bizottság.

Az MTI tudósítójának arra a kérdésére, hogy konkrétan milyen kifogásokat támasztott az uniós testület a magyar jogszabállyal szemben, a környezetvédelmi portfólió szóvivője azt válaszolta: azt kifogásolják, hogy a villamossági és elektronikai eszközök előállítói nem kaptak lehetőséget önkéntes hulladékkezelési megoldások alkalmazására, termelői felelősségükből fakadó kötelezettségeik teljesítése érdekében.

A magyar törvénnyel azonban - tette hozzá a szóvivő - nem csupán a környezetvédelmi ügyekben illetékes brüsszeli bizottsági részleg, hanem több más főigazgatóság is foglalkozik. Példaként említette az adóügyi, a belső piaci és szolgáltatási, valamint a vállalkozási-ipari főigazgatóságot. A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) pénteken az MTI kérdésére úgy foglalt állást, hogy a hulladékgazdálkodás új magyar törvényi szabályozása mindenben megfelel a belső piaci szolgáltatásokról szóló európai parlamenti és tanácsi irányelv követelményeinek.

A felmerült kérdésekre a kormány szakszerű, megalapozott válaszokat készít elő a bizottság számára, amelyek részletesen alátámasztják, hogy a hulladékról szóló törvénytervezet semmilyen uniós jogszabályt, előírást, alapszabadságot nem sért - közölte a tárca.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás
címkék: EUMagyarország

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.