brusszel


A francia állam 20 milliárd eurós garanciát vállalt egy jelzálogbank eszközeiért

Figyelő Online
2012.09.03  14:52   
mail
nyomtatás
A francia állam 20 milliárd euróig terjedő összegben vállalt garanciát a Credit Immobilier de France (CIF) jelzálogbank eszközeiért - mondta a Reuters hírügynökségnek az ügyet jól ismerő forrás, azt követően, hogy a bank pénteken segítségért fordult a francia államhoz.
A CIF azt követően került különösen nehéz helyzetbe, hogy a Moody's Investors Services hitelminősítő augusztus 28-án leminősítette a bankot azzal az indokkal: egyre valószínűbb, hogy kényszerértékesítésben mentik meg, semmint állami mentőcsomagban részesítik. Piaci szereplők a mintegy 33 milliárd eurós eszközállománnyal rendelkező bank helyzetét októberben lejáró, 1,75 milliárd eurónyi fedezett kötvényállománya miatt is kedvezőtlenül ítélték meg.

A francia kormány szombaton jelentette be, hogy segít a CIF-nek. "Annak érdekében, hogy a CIF-csoport teljesíteni tudja kötelezettségvállalásait, az állam úgy döntött, hogy kedvezően bírálja el garanciavállalásra vonatkozó kérését" - tájékoztatott Pierre Moscovici francia pénzügyminiszter közleményben. A Reuters által idézet forrás szerint a garancia ellenében a bank vállalta, hogy nem folyósít újabb hiteleket. "Vevő nélkül a bank képtelen olyan alapot teremteni, ami a szükséges likviditáshoz segítené" - mondta a forrás. A garancia, amely európai bizottsági jóváhagyáshoz kötött, rövid időn belül a második bankmentés Franciaországban. 2011 októberében a luxemburgi, a belga és a francia állam mintegy 90 milliárd euró összegben vállalt garanciát a Dexia bank eszközeiért. Jean-Marc Ayrault francia miniszterelnök azonban igyekezett megnyugtatni a piacokat. A francia bankrendszer összességében "stabil, de van néhány bank és intézmény, amely problémát jelent" - mondta egy péntek reggeli rádióinterjúban.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.