brusszel


Csökkent a cégfelszámolások száma

Figyelő Online
2012.09.05  12:50   
mail
nyomtatás
Augusztusban 1.307 cég, a tavaly augusztusinál néhánnyal kevesebb jutott a felszámolás sorsára, ez azonban, figyelembe véve a havi kilengéseket, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató szerint illeszkedik a felszámolások növekedési trendjébe.
Míg a megelőző hónapokban havi átlagban 2.338 céggel szemben indult felszámolási eljárás Magyarországon, addig augusztusban 1.307 ilyen eljárás megindítását tették közzé a cégbíróságok - közölte az Opten. Tóth Tamás ügyvezető igazgató azonban a cég közleményében felhívja a figyelmet arra: "a visszaesés ugyan 42 százalékos, de ez ilyenkor minden évben megtörténik, hiszen a cégbíróságokon is van nyári szabadság".
Tóth Tamás szerint szeptemberben visszatérnek az augusztust megelőző időszak magas havi értékei, hiszen a korábbi trend nagyon stabil növekedést mutatott, és sem a cégbírósági eljárásban, sem a gazdaság állapotában nem következett be olyan fordulat, amely ennek az ellenkezőjére utalna.
Augusztusban az előző havinál 6 százalékkal kevesebb, összesen 1.563 céggel szemben indult végelszámolás. Bár ez a tavaszi 3-4 ezres havi adatoknál sokkal kedvezőbbnek tűnik, a jelenség mögött valójában eljárásjogi változások húzódnak meg. A hatóságok által eddig előszeretettel alkalmazott kényszer-végelszámolás intézményét a kényszertörlés váltotta fel, ezért a március-májusi havi csúcsokhoz képest júliusban és augusztusban jelentős csökkenés következett be ebben az eljárásformában - mutat rá az Opten. Azt, hogy nem beszélhetünk érdemi javulásról, Tóth Tamás szerint jól mutatja, hogy a tavalyi nem egészen 1.500-zal szemben az idén augusztusban 2.600 cég megszűnését tették közzé a cégbíróságok.
A decembertől márciusig tartó cégalapítási hullámot követő áprilisi mélypont után hónapról hónapra emelkedik a cégalapítások száma. A tavaly jellemző havi 3-4 ezer cégalapítást ugyan még nem érték el, de az áprilisi 1.800-hoz képest az augusztusi 2.800 új cég komoly növekedést jelent. "A cégalapítási kedvet már régóta nem tartjuk a gazdasági kilátások fokmérőjének, sőt egy kicsi és szűkülő gazdaságban, az ""egymillió vállalkozás országában"" már ennek a 2.800 cégnek a tulajdonosát is érdemes lenne megkérdezni arról, vajon mi vezette a cégalapításra" - véli Tóth Tamás.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200