brusszel


Mennyit árt a pereskedés az okostelefon-piacnak?

Figyelő Online
2012.09.05  19:13   
mail
nyomtatás
2007-ben az Apple az iPhone létrehozásával új korszakot nyitott a mobiltelefonok piacán. Az Apple készülékek sikere láttán nem meglepő, hogy a többi gyártó is hasonló eszközöket dobott piacra.

 

A konkurens cégek egyike a legnagyobb technológiai óriás, a Samsung. A két cég rivalizálásából rövid időn belül bírósági per lett, az augusztus 24.-i bírósági döntés értelmében 1 milliárd dolláros kártérítést kell fizetnie a Samsungnak. A döntést azzal indokolták, hogy a dél-koreai cég 6 pontban is megsértette az Apple szabadalmakat - idézi fel a nemrég történteket az Economist.

Az amerikai cég sérelmezte többek között a Samsung telefonok lekerekített széleit, illetve az alkalmazások ikonjait is feltűnően hasonlónak vélték. Az egyre gyakoribb szabadalmazási perek azonban ártanak a társadalomnak mivel a konkurens cégek az innováció-ösztönző piaci versengés helyett a bíróságokon versengenek egymás ellen.

Megoldás lehetne a szabadalmazási perekre specializált bíróságok létrehozása, akik főként pénzbeli kártérítésekkel tennének igazságot ahelyett, hogy betiltják bizonyos termékek forgalmazását, ami a szabad fogyasztói döntéshozatalt gyengíti -teszi hozzá az Economist.

Eredeti cikk: http://www.economist.com/node/21561888

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200