Szimpátiatüntetés a WikiLeaks alapítója mellett Equadorban, augusztus 26-án. |
Fotó: EPA, Jose Jacome |
Stone és Moore rámutatnak, hogy az Egyesült Államoknak történő kiadatás borzasztó következményekkel járó precedenst teremtene. Assange ugyanis nem amerikai állampolgár, és tetteit nem amerikai felségterületen követte el. Amennyiben az USA ilyen körülmények közt bíróság elé állíthat egy újságírót, akkor ugyanígy Oroszország, Kína, vagy a világ bármely más állama saját törvényei alapján követelheti külföldi újságírók kiadatását. Ha ilyesmi lehetséges volna, az nemzetközi szinten szüntetné meg a szólás és a sajtó szabadságát.
Michael Moore (1954) amerikai filmrendező, dokumentarista, író, aktivista. Műveiben többek közt a globalizációt, a nagyvállalatokat, a fegyvertartást, valamint Bill Clinton és George W. Bush elnököket kritizálja. Kóla, puska, sültkrumpli című filmjéért 2003-ban megnyerte a legjobb dokumentumfilmért járó Oscar-díjat.
Oliver Stone (1946) amerikai filmrendező, forgatókönyvíró és producer. Filmjeiben gyakran foglalkozik politikai és kulturális problémákkal. Három Oscar-díjat nyert a következő filmekért: Éjféli expressz (1978), A szakasz (1986), Született július 4-én (1989).
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.