Lepedőnagyságú transzparensekkel tiltakoztak üzleteikben az olaszországi trafikosok az Európai Bizottság tervezett dohányforgalmazási korlátozásai ellen.
Kiásták a csatabárdot az olaszországi dohányboltok - kommentálta a
sajtó a negyvennyolcezer tagot számláló Olasz Dohányboltok Szövetsége (FIT) demonstratív akcióját. Itália összes dohányüzletében hatalmas, fehér, a cigarettásdobozoknak az egészségi ártalmakra figyelmeztető címkéjét utánzó transzparensek jelentek meg. A felirat szerint az Európai Unió meg akarja tiltani, hogy a dohányüzletekben a cigarettásdobozok és más dohányzással kapcsolatos termékek láthatók legyenek. Kötelezővé akarja tenni a márkanév és logó nélküli, olivaolaj színű dobozokat, amelyek egész felületét sokkoló képekkel akarja befedni.
Ezenkívül Brüsszel minden cigarettát hasonló illatúvá és ízűvé akar tenni. A FIT szerint "Brüsszel feleslegesen károsítja vállalkozásainkat és ösztönzi az illegális kereskedelmet". Az olasz ágazat az Európai Bizottság 2001/37. számú dohánytermék direktívájának a tervezett módosítása ellen emelte fel szavát. "Demagógnak tartjuk a dohánytermékek forgalmazására és értékesítésére vonatkozó szabályok további szigorítását. Az utóbbi húsz évben kiderült, hogy a korlátozások nevetséges 0,5 százalékkal csökkentették a dohányzást.
Sokkal hasznosabb lenne az egészséges életmódra való nevelési kampány" - hangoztatta a FIT. Az Olaszországban 2004-ben bevezetett dohányreklámozási tilalom és a 2005-ös füsttilalom ellenére nem csökkent a 11 milliónál több dohányos száma, csak az ő fogyasztásuk - állapította meg az Olasz Közegészségügyi Intézet felmérése. 2002-ben évi 102,9 millió kilogramm cigarettát vettek az olaszok, tavaly 85,8 milliót, melyre 18,2 milliárd eurót költöttek.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.