brusszel


Tagadja a rabszolgamunkát a Foxconn

Figyelő Online
2012.09.07  14:07   
mail
nyomtatás
Nem igaz az a kínai sajtóban megjelent hír, amely szerint a tajvani Foxconn a nála gyakorlaton lévő diákokat gyártósori munkára kényszeríti kínai gyáraiban - jelentette be a cég pénteken.
A cég azt követően szólalt meg, hogy csütörtökön több kínai újság és internetes hírportál is arról cikkezett: az iPhone 5 szeptemberre várható debütálása előtt a munkaerő-hiánnyal küszködő Foxconn kelet-kínai gyárában telefonok és USB-kábelek összerakására kötelezte a helyi szakiskolák gyakornokait.

A tajvani cég az amerikai Fair Labor Association munkajogi szervezet nemrég megejtett vizsgálatát is idézi, amelynek során semmilyen hasonló visszaélést nem találtak.A többi között az amerikai Apple-nek beszállító vállalat egy pénteki közleményében közölte, a gyáraiban gyakorlatot végző diákok bármikor kérhetik a program felfüggesztését, szabadon elhagyhatják a létesítményeket.

A csütörtöki lapok azt állították, hogy Huajan (Huai'an) város legtöbb szakképző iskolájának diákjait - köztük pénzügyi ismereteket vagy nyelveket tanulókat is - a Foxconn gyárába küldtek az oktatási intézmények, hogy azok kötelező jelleggel ott végezzék szakmai gyakorlatukat. A gyárban való munka jó útja a vállalati kultúra megismerésének, s a diákok csak jobban értékelik majd jövendő munkahelyeiket egy ilyen élmény után - nyilatkozta a China Daily napilapnak az egyik egyetem tanára.

A diákok havonta 1.550 jüant (56 ezer forint) kaptak munkájukért, s ha nem végeztek napi adagjukkal, túlórázniuk kellett. A pénteki kínai lapok szerint az iskolákat a helyi kormányzat kötelezte arra, hogy munkaerőt küldjenek a Foxconn gyárába, ezzel is segítve a céget, amely nagymértékben hozzájárul a helyi bruttó hazai termék növekedéséhez.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200