APEC-csúcs: Moszkva együttműködést ígér Szöulnak
Figyelő Online
2012.09.08 16:28
Moszkva együttműködést ígért Szöulnak az észak-koreai atomfegyverkezés ügyében - tájékoztatott szombaton a dél-koreai államfő szóvivője Ri Mjong Bak dél-koreai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vlagyivosztoki találkozójáról. A két államfő a péntek óta tartó APEC-csúcsértekezleten folytatott eszmecserét.
"Dél-Korea és Oroszország szoros együttműködésére számítok az észak-koreai nukleáris kérdés megoldásában" - idézte a szóvivő Ri Mjong Bakot az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés tanácskozásán.
A dél-koreai államfő hangsúlyozta, hogy a térség biztonságát fenyegető probléma megszüntetése létkérdés a szibériai földgáz Dél-Koreába szállítására tervezett vezeték és egyéb közös orosz-dél-koreai projektek megvalósítása szempontjából.
"Eljön az idő, amikor Észak-Koreának végre döntenie kell az atomfegyverkezést kérdésében és hiszek abban, hogy ez a döntés hamarabb megszülethet, ha többoldalúan együttműködünk" - jelentette ki a dél-koreai elnök, aki először tárgyalt az orosz államfővel Putyin májusi beiktatása óta. Vlagyimir Putyin hangsúlyozta, hogy Oroszország érdekelt a Koreai-félsziget stabilitásában - számolt be a dél-koreai elnök szóvivője a találkozón elhangzottakról.
A szibériai földgáz Dél-Koreába eljuttatásáról 20 éve folynak tárgyalások. A tervet a koreai félszigeten uralkodó feszültség miatt nem sikerült eddig megvalósítani. Tavaly Kim Dzsong-il, az azóta elhunyt észak-koreai vezető ígéretet tett arra, hogy engedélyezik a gázvezetékszakaszt megépítsék a kommunista ország területén.
Dél-Korea Oroszország harmadik legnagyobb kereskedelmi partnere Ázsiában Kína és Japán után. Az orosz államfő Ri Mjong Bak dél-koreai államfővel tárgyalva a tavalyi forgalomhoz képest 25 milliárd dolláros emelkedést nem tartotta elegendőnek. Az együttműködés fejlesztését, valamint a kölcsönös befektetések növelését szorgalmazta Dél-Koreával.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.