A részben a Mol Csoporthoz tartozó INA és a szír GPC közös projektcége, a Hayan Petroleum Company (HPC) a polgárháborús helyzet miatt elrendelt termelésleállítás ellenére továbbra is folytat kitermelést, amit a Mol jogszerűtlennek tart - mondta Tatai József, a Mol Nyrt. üzletfejlesztési igazgatója egy genfi konferencián hétfőn, a Reuters brit hírügynökség tudósítása szerint.
A HPC a Hayan olajmezőn folytat kutatási és kitermelési tevékenységet. A céget 1998-ban hozták létre. Az INA februári közleményben jelentette be, hogy - az Európai Tanács döntésének megfelelően - leállítja szíriai kitermelési tevékenységét. Az Európai Unió a szíriai lakosság elleni erőszakos cselekedetek miatt döntött a szankciók mellett. A HPC-nek le kellett volna állítania az olajkitermeléshez kapcsolódó tevékenységét, de ennek nem tett eleget, s ezt jogellenesnek tartjuk - mondta a
Mol üzletfejlesztési igazgatója.
A Reuters tudósítása szerint Tatai elmondta: nincs tudomása a kitermelés mennyiségéről, de olajat és gázt egyaránt termelnek. Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója egy július végi interjúban mondta, hogy a szíriai termeléskiesés havi szinten 60 millió dolláros (13,38 milliárd forint) veszteséget okoz a vállalatcsoportnak. A Mol szóvivője az MTI megkeresésére későbbi időpontra ígért tájékoztatást.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.