brusszel


Nőtt az okostelefonok részaránya az Egyesült Államokban

Figyelő Online
2012.09.11  14:43   
mail
nyomtatás
A második negyedévben nőtt az okostelefonok részaránya az Egyesült Államok mobiltelefon piacán és fokozta előnyét az Android operációs rendszer az okostelefonok körében - állapítja meg a Nielsen piackutató vállalat NielsenWire portálján közzétett tanulmánya.
Az okostelefonok piaci elterjedtsége emelkedett az Egyesült Államokban: az idei második negyedévben a használatban lévő mobiltelefonoknak már 55,5 százalékát sorolhatták az okostelefonok kategóriájába, szemben a 2011 második negyedévi 41 százalékkal. A 25-34 éves korosztály körében az okostelefonok elterjedtsége 74 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 59 százalékról.

A legnagyobb mértékben a 13 és 17 év közöttiek körében emelkedett e készülékek használata: az egy évvel korábbi 36 százalékkal szemben ennek a korosztálynak már az 58 százaléka használ okostelefont. A második negyedévben Android operációs rendszeren futott az Egyesült Államokban használatban lévő okostelefonok 51,9 százaléka és iOS operációs rendszeren 34,3 százaléka.

A RIM operációs rendszere, a BlackBerry OS nagy lemaradással, 8 százalékos részesedéssel a harmadik helyet foglalta el. A második negyedévben vásárolt készülékek esetében az arány még jobban az Android operációs rendszer javára billent el: az üzembe helyezett készülékek 58,6 százaléka futott Android operációs rendszeren, az iOS részesedése pedig 33,0 százalékra, a BlackBerry OS részesedése pedig 2,7 százalékra csökkent.

A második negyedében "egyéb" operációs rendszereken a készülékek 5,9 százaléka futott az Egyesült Államokban, az új beszerzésekben pedig 5,8 százalék volt a részesedésük. A Nielsen várakozásai szerint az Android operációs rendszer előnye a harmadik negyedévben tovább emelkedik az Egyesült Államokban, mivel a Samsung S3 csak nemrégiben jelent meg a piacon, az Apple iPhone 5 bemutatása pedig a negyedév végén esedékes. Windows operációs rendszeren futó készülékeknek a Nielsen várakozásai szerint a Windows Phone 8 bemutatásáig nem lesz számottevő részesedése az amerikai piacon. A Nielsen a 13 évesnél idősebbek körében végzett 20 ezer fős mintavétellel havi rendszerességgel állítja össze tanulmányát az okostelefonok piaci elterjedtségéről.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200