A New York Times szerint is Németország szerepe kulcsfontosságú, hiszen a segélyalap létrehozásának célja az egyes gazdaságok és a közös pénznem megóvása. Ez pedig egy lehetetlennek tűnő küldetés Európa legnagyobb gazdasága nélkül. A válság gyorstalpaló tanfolyamként szolgált a körülményes és hosszadalmas európai döntéshozatalnak -állapítja meg a New York Times. Most azonban az alkotmánybíróság egyértelmű támogatásával Európa a közös monetáris politika kiépítésén túl a központi országok közös fiskális politikájának megteremtését is sürgeti.
A Wall Street Journal szerint a legaggasztóbb kérdés, hogy Németország pénzügyi felelőssége 190 milliárd euróban van meghatározva, melyet csak országgyűlési engedéllyel lehet növelni. Még ennél is aggasztóbb, hogy az EKB a tagországoktól kapja tőkéjét, aminek több mint negyedét Németország adja. Az igazi kockázatot az jelenti, hogy a piaci nyomás eltűntetésével az előzékeny és nehezen felelősségre vonható ESM vezetők engedélyezik majd a bajbajutott országoknak, hogy a túlduzzadt kormányzati szektorokat továbbra is fenntartsák, ezáltal pedig megerősítsék a piaci verseny határait bizonyos szektorokban. E folyamat következtében növelnék bizonyos területek eladósodottságát tudva, hogy az EKB majd kiegyenlíti a számlát. Ha ez bekövetkezik, akkor a mai nap döntése nem volt más, csak a válság helyettesítése egy következő, a mostaninál sokkal súlyosabb krízissel- teszi hozzá a WSJ.Ha a német alkotmánybíróság döntésére kíváncsi, kattintson ide!
A perifériális eurozóna tagországok piacai kedvezően fogadták a hírt. Ennek részleteiért klikkeljen!
Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök, az euróövezeti országok pénzügyminisztereit tömörítő Eurogroup elnöke hamarosan összehívná az ESM alakuló ülését. Részletek itt!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.