brusszel


Már 15-en éhségsztrájkolnak az Oltchimnél

Figyelő Online
2012.09.13  15:21   
mail
nyomtatás
Újabb hét alkalmazott kezdett éhségsztrájkot csütörtökön a román Oltchim többségi állami tulajdonban lévő vegyipari vállalatnál, ahol második hete tüntetnek az alkalmazottak elmaradt béreiket követelve. Az éhségsztrájkolók száma ezzel 15-re emelkedett.
A kombinát irodaháza előtt demonstráló mintegy ötszáz fős tömeg elégedetlenségét a fizetések több mint két hónapos késése, és a vállalat jövőjének bizonytalansága váltotta ki. A demonstráció első napjaiban lemondott a vállalat 21 éve tisztségben lévő vezérigazgatója, de a tiltakozókat ez nem nyugtatta meg. A vállalatnak négyezer alkalmazottja van, esetleges csődje pedig a térség további 15 ezer alkalmazottját hagyná munka nélkül a beszállítóknál - állítja Emilian Francu, Ramnicu Valcea polgármestere.

A csaknem 55 százalékban állami tulajdonban lévő Ramnicu Valcea-i Oltchim 700 millió eurós adósságot halmozott fel. Privatizálására Románia kötelezettséget vállalt a Nemzetközi Valutaalappal kötött elővigyázatossági hitelmegállapodásában.

A Mediafax hírügynökség szerint az Oltchimben a német PCC SE-nek (18 százalék) és - a Nachbar Services révén - az Egyesült Királyságban bejegyzett Carlson Ventures befektetési alapnak (14 százalék) is van részesedése. A szerdai kormányülésen a gazdasági miniszter arról tájékoztatta a kabinetet, hogy 12 cég vásárolta meg az Oltchim tenderfüzetét, de Victor Ponta miniszterelnök figyelmeztette, hogy ne beszéljen erről a sajtó jelenlétében, mert az a fontos, hogy "egy, de jó" befektetőt találjanak, aki megmenti a munkahelyeket.

Csütörtökön Liviu Pop, a román kormány társadalmi párbeszédért felelős tárca nélküli minisztere ismét a dél-romániai városba utazott, azzal az ígérettel, hogy a kormány bankhitelből próbál pénzt szerezni az elmaradt bérek egy részére.A miniszter közölte, hogy szeptember 18-án eredményt hirdetnek az Oltchim privatizációjára kiírt versenytárgyaláson.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200