brusszel


Clinton Obamáért kampányol

Figyelő Online - Polgár Mátyás
2012.09.18  08:46   
mail
nyomtatás
„Ha olyan jövőt szeretnének, ahol megoszlik a jólét, ahol erősödik a középosztály, ahol csökken a szegénység... szavazzanak Barack Obamára" - hangzott el Bill Clinton beszédében. A közelgő elnökválasztás nem csak az elnök személyéről dönt, hanem a gazdasági válság kezelésére hivatott gazdaságpolitikai programról is.
Clinton nem csak a jelen helyzetre és a republikánusok vádjaira reagált beszédében, de visszatekintett arra a gazdasági növekedésre is, mely az elnöksége alatt jellemezte az Egyesült Államokat. Kitért arra is, hogy Obama nehéz helyzetben van, mert egy sokkal rosszabb helyzetben álló gazdaságot örökölt. „Egyetlen elnök sem - sem én, sem az elődeim bármelyike - nem lett volna képes helyrehozni mindazokat a károkat, amelyekkel ő (Barack Obama - a szerk.) ez alatt a négy év alatt szembe találta magát."



A demokraták azt remélik, hogy Clinton támogatása megadja majd azt a szükséges lökést, mely újfent győzelemre segítheti Obamát, aki az Államok történetének egyik legszorosabb választási versenyéből próbál győztesként kikerülni a republikánus Mitt Romney-val szemben.

„Ha egy olyan társadalmat szeretne, melyben a győztes mindent visz, amiben mindenki csak önmagára számíthat, akkor támogassa a republikánusokat! De ha egy olyan országban kíván élni, ahol a lehetőségekben és a felelősségben egyaránt osztozunk, ahol a társadalmat a közösségi szellem hatja át, akkor szavazzon Barack Obamára és Joe Bidenre" - hangzott el heves tapskíséret közepette a volt elnök buzdítása.

Érdekes módon a republikánus párt ugyanerre a témára alapozza bírálatát. „Ha a gazdaság helyzetéről van szó, Obama Elnök úr egyszerűen nem ér fel Clinton Elnök úrhoz" - érvel Amanda Henneberg, Romney egyik szóvivője. A demokrata program lényege - a kooperáción túl - az egységesebb adórendszer, az oktatás támogatása, az egészségügyi program megőrzése lenne. Ezek egy részét (többek közt a demokrata diákhitel reformot) a republikánusok felesleges kormányzati kiadásnak tekintik, ugyanakkor nagyobb összeget fordítanának például a fegyverkezésre, és védelmi kiadásokra.

Külpolitikai viszonylatban is eltérőek az álláspontok. Míg Obama feltehetőleg folytatná a jelenlegi együttműködésen alapuló külpolitikáját, addig a republikánus kormányzat erőteljesebb fellépést sürgetne például az iráni atomprogrammal kapcsolatban, valamint elítélik a Kubát sújtó szankciók enyhítését is.

Hogy a volt elnök támogatása elegendő-e ahhoz, hogy Obama ismét nyerjen, vagy a válság és Romney karizmája képes hiteltelenné tenni a demokrata gazdaságpolitikát a választók előtt, majd november 6-odikán kiderül.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Megújul a Figyelő

Magyarország egyik legrégebbi és legnagyobb presztízsű gazdasági hetilapja, a Figyelő erősíteni kívánja médiapiaci pozícióját.

Bíróság elé állíthatják Netanjahu feleségét

A rendőrség Sara Netanjahunak, az izraeli miniszterelnök feleségének a bíróság elé állítását javasolja

top200