A pápa választása azért esett Libanonra, mert sokvallású ország, melyben a vezető pozíciókat a különböző felekezetek képviselői felosztották egymás közt. II. János Pál pápa a térség államainak ideális modelljeként tekintett rá. A hírügynökség értesülése szerint a pápa innen kívánja megszólítani a Közel-Kelet 13 millió katolikusát, hogy dolgozzanak együtt a békéért és a demokráciáért, nem csak egymással, de a mérsékelt iszlamistákkal is, nehogy a fundamentalizmus megerősödhessen. XVI. Benedek a szekularizáció mellett foglal állást, mely biztosíthatja a vallási és kulturális szabadságot.
A szíriai pátriárka reményét fejezte ki, hogy a pápa felemeli majd szavát a Szíriában dúló polgárháborúval szemben és sürgeti majd a tárgyalások megkezdését. A pápának ugyanakkor óvatosan kell eljárnia ebben az ügyben, mert Libanon lakossága, beleértve a maronita egyház (a legnagyobb libanoni keresztény felekezet) tagjait is, politikailag nagymértékben megosztott. Egyesek az Asszád-rezsimet, mások a lázadókat támogatják. A Vatikán közleménye szerint az egyházfő nem kívánja politikailag befolyásolni a keresztény híveket a szíriai események kapcsán, ugyanakkor elutasítja a szembenálló felek fegyverekkel való ellátását, és a konfliktus befejezését sürgeti.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.