A németeknél is jön a vagyonadó?
Figyelő Online
2012.09.23 18:31
A vagyonadó szelektív bevezetéséért szállt síkra a németországi Zöldek frakcióvezetője egy vasárnapi újságcikkében.
A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitungban megjelent írásában Jürgen Trittin úgy vélte, hogy vagyonadót kellene kivetni a nettó egymillió eurót meghaladó magánvagyonokra. Szerinte az intézkedés a német lakosságnak kevesebb, mint egy százalékát érintené. Egyúttal viszont hozzájárulna ahhoz, hogy az "igen tehetősek" szűk csoportja kivegye a maga "tisztességes részét" az államadósság csökkentéséből.
A Zöldek képviselőjének számítása szerint az egymillió eurót meghaladó magánvagyonok évi 1,5 százalékos kulccsal történő megadóztatásából tíz év alatt több mint 100 milliárd euró folyna be az államkasszába. A gazdag németek vagyona fejenként egymillió euró értékhatárig adómentes lenne, s minden egyes gyermekük után további 250 ezer eurónyi vagyonuk mentesülne az új adó alól.
Vállalati vagyonokra csak ötmillió euró fölött vetnének ki adót a Zöldek elképzelése szerint. A német kormány csütörtökön közzétett friss jelentése szerint, amely a társadalmon belüli vagyoni helyzetet, a gazdagok és a szegények arányát vizsgálja, az utóbbi években tovább mélyült a szakadék tehetősek és nélkülözők között. A jövedelmek és a vagyonok elosztása egyre egyenlőtlenebbé válik.
A német háztartások 10 százaléka rendelkezik a teljes nettó vagyon (10 billió euró) 53 százalékával. Ugyanakkor a háztartások kevésbé tehetős 50 százalékának a nettó vagyon mindössze 1 százaléka jut.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.