brusszel


Uniós forrásra is pályázhat a Fővárosi Vízművek

Figyelő Online
2012.09.25  08:32   
mail
nyomtatás
Új fejlesztési lehetőségek is megnyílhatnak a Fővárosi Vízművek előtt, miután Budapest önkormányzata a nyáron - hitel segítségével - visszavásárolta a céget; mivel a társaságban már nincsenek magánbefektetők, pályázhat uniós forrásokra is - mondta el a Napi Gazdaság keddi számában megjelent interjúban a cég vezérigazgatója.
Haranghy Csaba emlékeztetett arra, hogy a német és francia befektetők évente többmilliárdos menedzsmentdíjat vettek ki a cégből - 2011-ben például 2 milliárd forintot -, de a követeléseiket tartalmazó virtuális számlán 3 milliárdos "tartozás" halmozódott fel, hiszen ebben az évben mindössze 1 milliárd forint volt a cég üzemi eredménye, így a képlet szerinti éves menedzsmentdíj teljes kifizetése nem volt lehetséges.

A cég jövedelemtermelő képessége egészen minimális maradt, ráadásul a fővárost terhelte volna a visszavásárlási kötelezettség költsége is, ami 2021-ben az 1997-es eladási árérték követéséből adódóan minimum 30 milliárd forintot tett volna ki - mondta a vezérigazgató, aki szerint az évente fizetendő menedzsmentdíjak és a visszavétel összege igazolja a főváros döntésének helyességét. A lap kérdésére elmondta, hogy a cég által ősszel felvett 12 milliárdos, a tervek szerint 15 éves futamidejű hitel nem fejlesztési célokat szolgál, abból a főváros által a cég visszavételéhez nyújtott tulajdonosi kölcsönt fizetik vissza. Az árakat érintő kérdésre a vezérigazgató elmondta: a vízdíjkorrekcióknál az elmúlt években visszafogottan járt el a vízmű, és az idei emelés is csak a fogyasztói árindex háromnegyedével lesz egyenlő. Megjegyezte, hogy a budapesti vízdíj - köbméterenként mintegy 200 forint - alacsonyabb, mint például a bécsi és a prágai, miközben a szolgáltatás minősége legalább olyan jó.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.