A hónap elején az EKB bejelentette azon szándékát, hogy korlátlan mennyiségben felvásárolja az európai országok adósságát, beleértve a nehéz helyzetű déli országokét is. Ez a döntés tartotta nyugalomban a tőzsdéket egészen szerdáig, amikor is a politikai instabilitás megijesztette a befektetőket. Ennek eredményeként a spanyol tőzsde 3,9 százalékot, a német DAX pedig 2 százalékot zuhant.
A 10 éves spanyol kötvények kamatlába megközelítette az ominózus 6 százalékos szintet. Görögországban a szakszervezetek nemzeti sztrájkot hirdettek a kormány tárgyalásai ellen, amelyeken többek között a nyugdíjak csökkentését vitatták meg.
Az új miniszterelnök, Antonis Samaras, jelenleg egy 15 milliárd dolláros megszorító csomagról tárgyal. Ezek az intézkedések szükségesek ahhoz, hogy meggyőzzék az IMF-et, az EKB-t és az Európai Bizottságot, hogy folyósítsák az ország számára a 40,7 milliárd dolláros hitelt, ami szükséges, hogy az ország fizetőképes maradjon.
A két oldalnak meg kell egyeznie mielőtt a kölcsönzők kiadnák a Görögország pénzügyi lehetőségeiről szóló jelentést. A pozitív értékelés kulcsfontosságú, hiszen ettől függnek a további hitelek és növelheti a reményt, hogy Görögország eurózóna-tag marad.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.