A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint tavaly 13,6 millió külföldi turista összesen 847 milliárd forintot költött el az országban, ebből 153 milliárd forintot kifejezetten gyógyászati és egészségmegőrzési célokra. A belföldi utazók éves 268 milliárd forintos költéséből 23 milliárd volt a gyógy- és egészségturisztikai ráfordítás, aminek becslések szerint 30 százaléka kifejezetten egészségügyi ellátáshoz kötött kiadás volt.
A 2007 óta tartó uniós pályázati ciklusban 220, az egészségipart, ezen belül a gyógyturizmust közvetlenül vagy közvetve érintő projekt összesen csaknem 90 milliárd forint támogatást kapott - tájékoztatta a lapot a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. Jelenleg két konstrukcióban lehet pályázni egészségturisztikai beruházások támogatására: a közvetlenül az egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztésére 16, míg a turisztikai attrakciók és szolgáltatások fejlesztésére 30 milliárd forintot osztanak szét.
Míg a külföldiek csak pénzért juthatnak hozzá a magyarországi gyógyfürdő-szolgáltatásokhoz, addig a hazai betegek évente kétszer 15 alkalommal szakorvosi és háziorvosi beutalóval vagy fürdőorvosi vizsgálat után térítésmentesen igénybe vehetik. Míg 2000-ben 3,1, 2010-ben már 3,9 milliárd forintot fordított az egészségbiztosító ezekre a kezelésekre, a kiadások pedig várhatóan tovább emelkednek: az idei év első hét hónapjában 2,2 milliárd forintot tettek ki - írta a Világgazdaság.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.