A reformista rezsimnek két kihívással kell szembenéznie. Egyrészt figyelnie kell a konzervatív belső ellenzék mesterkedéseire, másrészt fenn kell tartania a közfegyelmet. A reformok elindítását követően az állampolgárok egyre növekvő igényekkel jelentkeznének, elégedetlenségük pedig csak tovább fokozódna, amint összehasonlítanák életkörülményeiket a déli szomszéd polgáraiéval.
Líbia példáját sokszor emlegetik észak-koreai berkekben. Kadhafi uralkodása során fokozatosan megvált atomfegyvereitől a Nyugattal való jobb kapcsolat érdekében. Amint azonban tömeges népfelkelések kezdődtek az országban, a korábbi „partner" beavatkozott, és fegyveresen támogatta a felkelőket. Ugyanakkor kétséges, hogy a Nyugat akkor is beavatkozott-e volna, ha Kadhafi ezredes atomfegyverek felett rendelkezik.
Mindenesetre egy átalakuló Észak-Korea még atomfegyverekkel is kevesebb veszélyt jelentene a külvilág számára. Valószínű, hogy a nukleáris fegyverzetét megtartaná az ország, de azt kevésbé használná agresszív fenyegetőzésre a diplomáciai tárgyalások során. A nemzetközi kapcsolatokban gazdasági szereplőként való részvétel sokkal jövedelmezőbb, mint az atomfegyverekkel való kockázatos zsarolás.
Mindezek azt sejtetik, hogy a külvilágnak érdeke a reformfolyamatok támogatása. Kim Jong-un fiatal, és bizonyos szemszögből naiv, tehát van rá némi esély, hogy egyszer majd lemond az atomprogramról. Azonban ne legyünk túlságosan optimisták. Egy megreformált Észak-Korea sokkal biztonságosabb hely lehetne, de valószínűen legalább addig megmarad nukleáris hatalomnak, amíg az országot a Kim család irányítja.
Andrei Lankov orosz tudós, a szöuli Kookmin Egyetem professzora. Ázsia szakértő, kutatási területe Korea. Rendszeresen publikál a The Korea Times-ba, illetve orosz nyelven saját blogot is vezet.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.